Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
НАЙКРАЩА ШКОЛА —  ДІТЯМ ІЗ ПОЛІСЬКОЇ ГЛИБИНКИ

Волинь-нова

НАЙКРАЩА ШКОЛА — ДІТЯМ ІЗ ПОЛІСЬКОЇ ГЛИБИНКИ

До Дня Святого Миколая учні із села Житнівка Камінь-Каширського району отримали розкішний, як на нинішні кризові часи, подарунок — новеньку школу І–ІІІ ступенів, споруджену й обладнану за допомогою найсучасніших освітніх та енергозберігаючих технологій...

До Дня Святого Миколая учні із села Житнівка Камінь-Каширського району отримали розкішний, як на нинішні кризові часи, подарунок — новеньку школу І–ІІІ ступенів, споруджену й обладнану за допомогою найсучасніших освітніх та енергозберігаючих технологій. Це стало можливим завдяки коштам із фонду регіонального розвитку. Кошторисна вартість об’єкта — 35 мільйонів гривень...

Кость ГАРБАРЧУК

ЗДІЙСНИЛАСЯ МРІЯ КІЛЬКОХ ПОКОЛІНЬ СЕЛЯН

Цю подію можна, без сумніву, назвати святом села, на яке прийшли і дорослі, й діти. Замість старенької дерев’яної хати, в якій з 1967 року містилася початкова школа, — розкішна будівля з їдальнею та спортивним залом. На урочистість завітали почесні гості, серед них — голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик.
— Шановні земляки, — звернувся керівник виконавчої влади. — Дуже приємно побувати знову у рідному районі, зустрітися з вами і не просто поспілкуватися, а сказати вам: ми можемо, ми робимо і будемо робити все, аби волиняни жили краще. Відкриття цієї школи — яскраве підтвердження того, що українці вміють не лише відстоювати волю й незалежність, а й думають про майбутні покоління, про дітей. У ці дні, коли левова частка державних витрат спрямована на захист нашої свободи, ми таки зуміли знайти фінансовий ресурс, аби завершити будівництво. Це ознака того, що Україна попри труднощі рухається до європейської спільноти. І на Поліссі, в селі Житнівка, нині відкривається найкраща на Волині школа.
Леонід Стефанович, депутат Волинської обласної ради від Камінь–Каширського району, директор підприємства «Житлобуд-2», яке завершувало школу, пригадав, як у 2011 році закладали перший камінь. За його словами, коли будівництво зупинилося, ніхто вже й не вірив, що цей об’єкт таки доведуть до ладу, і тільки завдяки втручанню та наполегливості голови облдержадміністрації вдалося його «розморозити» й успішно здати.
Як зауважила мама школярів Марія Баран, здійснилася найзаповітніша мрія кількох поколінь односельчан, що здавалася їм нездійсненною. Тому батьківські серця переповнені радістю та вдячністю.
Символічний ключ до нової школи вручив учням будівельник Леонід Стефанович. Пролунав перший дзвінок — і школярі, їхні батьки та гості зайшли в приміщення. Перша реакція: подив та захоплення. В кожному класі — величезний плазмовий телевізор, простора їдальня, але найбільше школярам сподобався величезний спортивний зал, у якому можна проводити навіть міжнародні змагання.
Як зазначив керівник відділу освіти Камінь–Каширської райдержадміністрації Віктор Пась, заняття тут розпочнуться з другого семестру, шкільним автобусом будуть привозити учнів із сусідніх сіл.
Досить болісним було питання про призначення директора. Ще у вересні наша газета розповідала про цю ситуацію в матеріалі «У Житнівці школу ще не збудували, а батьки «шкандаль» уже влаштували». Наскільки я зрозумів, у цьому конфлікті програли обидві сторони. Директором стала молода та енергійна Лариса Іванівна Коширець. Вона переконана: їхній навчальний заклад, в якому зараз 130 діток, спільними зусиллями учнівського та педагогічного колективів стане взірцем для інших.
Школярам із села Житнівка, які здобуватимуть освіту в таких комфортних умовах, можна лише позаздрити й побажати успіхів, адже тепер до них буде прикута увага всієї області. Якщо школа найкраща на Волині, то й її учні повинні стати найкращими!

НОВИЙ ПОЛІГОН ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ
Під час робочої поїздки голова облдержадміністрації Володимир Гунчик побував у селі Заброди Ківерцівського району, де закінчили будівництво полігону твердих побутових відходів. Проблема зі сміттєзвалищем не нова. Вже кілька років районний центр задихається від старого переповненого полігону, який давно вичерпав свій ресурс. Місцеві активісти неодноразово погрожували перекрити трасу, щоб привернути увагу влади до серйозної екологічної проблеми. Нарешті цього року справу вдалося зрушити з мертвої точки.
З фонду регіонального розвитку виділили кошти й приступили до роботи. Вирили котлован, дно вистелили спеціальною плівкою, територію обгородили. Як пояснив начальник Ківерцівського житлово–комунального підприємства Богдан Крупник, полігон працюватиме сім днів на тиждень, його охоронятимуть. За розрахунками фахівців, обсягів повинно вистачити на п’ять років. За словами міського голови Ківерців Володимира Жгутова, впродовж 2016–го проведуть рекультивацію старого сміттєзвалища, яке планують засипати півметровим шаром землі й посадити на цій території дерева.
Володимир Гунчик переконаний: зроблено лише перший крок до вирішення цієї проблеми, але в перспективі на Волині потрібно збудувати мінімум три сміттєпереробні заводи, адже 2016–й повинен стати роком екологічних проектів.

ДО ВЕЛИКОДНЯ У КІВЕРЦЯХ БУДЕ ДИТЯЧИЙ САДОК
Однією з найболючіших проблем у районному центрі Ківерці залишається нестача місць у дошкільних дитячих закладах. Кілька літ тому на території найстарішого дитсадка №1 звели двоповерхову коробку. Лише цього року розпочалася завершальна фаза будівництва, кошторисна вартість якого — 10 мільйонів гривень. З фонду регіонального розвитку виділили лише чверть від цієї суми. Як пояснив Володимир Гунчик, побувавши на цьому об’єкті, на спорудженні школи в Житнівці зекономили 6 мільйонів гривень. Ті кошти спеціальною постановою уряду вдалося спрямувати на ківерцівський дитячий садок. Нині вже тривають внутрішні роботи та благоустрій території: зводять ігрові майданчики та викладають бруківкою доріжки.
Попереднє завдання, яке поставив голова ОДА перед будівельниками, — завершити об’єкт до квітня наступного року. Хочеться сподіватися, що на Великдень у Ківерцях таки буде новий дошкільний заклад.

На фото: Жителі Житнівки не можуть натішитися новим навчальним закладом. Символічну стрічку перерізали Володимир Гунчик та Леонід Стефанович.
Telegram Channel