Курси НБУ $ 41.77 € 48.84
ВОЛОДИМИР ГУНЧИК: «СЛІВ НА ВІТЕР НЕ КИДАЮ!»*

Волинь-нова

ВОЛОДИМИР ГУНЧИК: «СЛІВ НА ВІТЕР НЕ КИДАЮ!»*

У жовтні цього року голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик із робочим візитом побував на теренах Любомльщини...

У жовтні цього року голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик із робочим візитом побував на теренах Любомльщини... Тоді, оглянувши дошкільну установу в Олеську та приміщення, котре переобладнували під гуртожиток для медиків у Любомлі, запевнив тамтешніх людей та, звісно, представників влади, що можуть розраховувати на підтримку керівництва області. Як наслідок, буквально за два місяці колектив та вихованці садочка, а також працівники районної лікарні святкували новосілля.
А в грудні в рамках чергової робочої поїздки в райони, зокрема, у Любомльський та місто Володимир-Волинський, керівникові найвищої виконавчої гілки влади області випало не лише почути проблемні питання і шукати шляхи їх вирішення, а й виконувати приємну місію — вітати нехай із символічним, але все ж новосіллям


Марія ГОРОБИНА

У ТЕПЛІ І ЗАТИШКУ

У садочку, що в Олеську, замінили вікна, встановили твердопаливний котел (а було ж пічне опалення), зробили косметичний ремонт. У результаті  задоволені всі: і вихователі, і батьки, і дітки. Останні, до слова, чекали на голову облдержадміністрації з особливим нетерпінням, адже отримали нагоду продемонструвати свої творчі здібності. Користуючись присутністю Володимира Гунчика, дорослі розповіли, що виношують ідею облаштувати ще одну групу і замінити дах у садочку.
— Приміщення під другу групу є, — наголосила завідувач закладу Галина Полизнюк. — Маємо багато заяв від батьків, до нас навіть довозять діток із сусідніх сіл, тому потреба є. Але сьогодні це хороший старт!
Почувши людей, голова облдержадміністрації не став відкидати їхні пропозиції. Навпаки підтримав і порадив оперативно працювати: сільській раді розробити проект і, заручившись підтримкою депутатів районної та обласної рад, подавати пропозиції, коли розподілятимуть вільні залишки в обласному бюджеті.
Втішені також і працівники любомльської лікарні, котрі отримають житло у реконструйованому гуртожитку. Приміщення доводили до ладу більш як шість років — усе не вистачало коштів. Нині ж 22 медики зможуть мати власний куток.
— Обладнати гуртожиток для лікарів та медичного персоналу у Любомлі — то ідея Бориса Клімчука, ми її лише довели до кінця, — розповів голова облдержадміністрації. — Зрозуміло, що кошти виділялися із попередніх бюджетів, ми ж віднайшли 300 тисяч гривень. Я переконаний: коли молоді лікарі зголошуються на роботу в районах, їх треба заохочувати житлом. Інакше сільську медицину взагалі втратимо. Дуже хочу, аби такі ж проекти реалізували в інших районах. Зараз тісно співпрацюємо зі Світовим банком, отримаємо обладнання та технології. Але щоб усе те застосовувати на практиці, потрібні кваліфіковані лікарі, а їм — житло. У Любомлі подали хороший приклад!

ЛИШЕ РЕАЛЬНІ ПЛАНИ
Хоч попередньо не планував, але заїхав голова облдержадміністрації і в село Штунь. Тут кілька днів тому в старенькому садочку, котрий більше нагадує шевченківську хату, сталася пожежа. На щастя, обійшлося без жертв, але навчатися у приміщенні не можна. Місцева та районна влада пропонують розмістити дошкільний заклад у добротному, але фактично закинутому Будинку культури. Мовляв, у двоповерховій споруді можна запросто розмістити і культурний заклад, і дошкільний. Єдине, що потрібно, — довести до ладу будівлю. Відповідь Володимира Гунчика чітка: викласти бачення на папері, не зволікаючи.
— Зрозуміло, що переносити садочок потрібно. Спробуємо реалізувати задумане. Але для цього потрібен проект і чітке бачення. У вас є час до 15 січня.
Про реальність планів говорив Володимир Петрович і під час короткої зустрічі із сільськими та селищними головами Любомльського району. Акцентував переважно на бюджетоутворенні 2016 року:
— Яким чином обласна влада бачить розвиток регіону? На умовах співфінансування та залучення грантових коштів і можливостей проектів. Моя позиція: формуючи бюджети, керуватися реальними планами, а не грандіозними ідеями. От в Олеську потребують додаткової групи в садочку, закупили вікна для школи… Це — дрібні проекти в масштабах області, але для того села це надзвичайно важливо. Тому потрібно шукати компроміс.
Окрім того, голова облдержадміністрації побував у районному реабілітаційному центрі, де медики–реабілітологи вже два роки поспіль працюють із дітками, котрі мають особливі потреби.

КВАРТИРУ — СІМ’Ї ГЕРОЯ
Разом із володимир–волинським міським головою Петром Саганюком Володимир Гунчик вручив вдові та синові Михайла Ілляшука — військовослужбовця, який загинув у зоні АТО, — ордер на житло.
— Розумію, що ні матеріальні статки, ні слова не зменшать біль вашої втрати, але ми не можемо й не повинні забувати про родини тих, хто віддав життя за волю та незалежність батьківщини, — підкреслив голова облдержадміністрації.
Дружина ж загиблого Орися своєю чергою подякувала представникам влади, наголосивши: щоразу, коли приходила зі своїми проблемами, отримувала допомогу.
За словами Петра Саганюка, вже п’ять родин загиблих героїв у Княжому граді отримали житло. Загалом же в області таких сімей — 22. До кінця року ще три матимуть ордери на квартири.
— Такі сім’ї отримують житло позачергово, але дуже хочеться, щоб кількість цих родин не збільшувалася,  щоб наші хлопці не гинули, — резюмував Володимир Гунчик. — Ми ж, представники влади, і надалі робитимемо все, аби виконати свій обов’язок — підтримувати родичів героїв.

На фото: Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик разом із міським головою Володимира-Волинського Петром Саганюком вручив ордер на житло вдові та синові загиблого Михайла Ілляшука.
Telegram Channel