ТЕХНІЧНИЙ ОГЛЯД ТРАНСПОРТУ – СПРАВА НЕ ФОРМАЛЬНА - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.67 € 32.30

ТЕХНІЧНИЙ ОГЛЯД ТРАНСПОРТУ – СПРАВА НЕ ФОРМАЛЬНА

В Україні проводиться державний технічний огляд транспортних засобів...

В Україні проводиться державний технічний огляд транспортних засобів. Його мета — перевірка справності автотранспорту, уточнення його чисельності та приналежності.
Для визначення автопідприємств, які надаватимуть послуги в перевірці технічного стану транспортних засобів, згідно з наказом начальника ВДАІ УМВС України у Волинській області було створено комісію для проведення тендера серед підприємств міста Луцька. Переможцями тендера стали такі автопідприємства: СТО ЗАТ “Волинь-Лада”, СТО “Автохаус-Луцьк”, СТО ВАТ “ЛуАЗ”, автогосподарство УМВС України у Волинській області, ТВЦ “Автолюбитель” (кожне з них має перевіряти “свій” тип транспорту).
Та чи насправді забезпечені відповідним обладнанням і чи можуть вони взагалі проводити такі огляди? Своєю перевіркою державне підприємство “Волиньстандартметрологія” встановило, що лише одне — СТО ВАТ “ЛуАЗ” — має всі підстави для проведення технічного огляду транспортних засобів. Станція технічного обслуговування “Автохаус-Луцьк”, хоч в основному забезпечена необхідним обладнанням та приладами, але не акредитована на право проведення вимірювань. І найменш підготовленим виявилось автогосподарство УМВС України у Волинській області.
Ось і виникає питання: чим керувалась згадана тендерна комісія, коли визначала переможців тендера на право проведення перевірки технічного стану транспортних засобів під час державного технічного огляду? Поки що висновок один: технічний огляд транспортних засобів вказаними підприємствами (крім СТО ВАТ “ЛуАЗ”) має суто формальний характер і нічого, крім матеріальних затрат споживачу, не приносить. Тим часом, саме від якості техогляду автомобілів залежить безпека руху, охорона навколишнього природного середовища.
Андрій РОЖОК, інспектор відділу державного метрологічного нагляду ДП “Волиньстандартметрологія”.