Таку загадкову назву має книга, презентація якої нещодавно відбулася в Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Автором цього літературознавчого розслідування є Петро Кралюк – доктор філософських наук, професор, проректор Національного університету «Острозька академія», а також успішний прозаїк з невтомним пером і гострим та нестандартним поглядом на минувшину й сучасність...
Таку загадкову назву має книга, презентація якої нещодавно відбулася в Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Автором цього літературознавчого розслідування є Петро Кралюк – доктор філософських наук, професор, проректор Національного університету «Острозька академія», а також успішний прозаїк з невтомним пером і гострим та нестандартним поглядом на минувшину й сучасність.
Микола Гоголь не вперше з’являється на сторінках книг Петра Кралюка. Варто згадати хоча б роман «Римейк», де увесь сюжет закручений довкола відзначення двохсотліття Миколи Васильовича, а сам він яскраво змальований як «малоросійський письменник, який дуже хоче стати великоруським» і розплачується за ці поривання душевним здоров’ям. У своїй новій книзі Петро Кралюк у коректно-класичному, «британському» стилі намагається розкрити ряд «білих плям» життєвого і творчого шляху Гоголя, спільно із читачем знайти відповіді на несподівані, але ретельно продумані питання: чому Микола Гоголь детально і точно описує у своїх творах волинські міста Дубно та Шумськ, хоча офіційна біографія твердить, що він ніколи не був на Волині? Чи варто справді довіряти офіційній біографії письменника? Чи був він тим, ким ретельно прикидався все життя? І нарешті — чи був Гоголь... Гоголем?