Курси НБУ $ 44.86 € 51.07

Документи для віз штампували самі

Оперативники Департаменту кіберполіції Національної поліції України затримали організатора злочинного промислу та трьох його спільників.


Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном до п’яти років. Про це повідомив перший заступник глави Нацполіції – начальник кримінальної поліції Вадим Троян, інформує Національна поліція України.



Шахраї розповсюджували рекламу в соціальній мережі про надання послуг з виготовлення шенгенських віз та закордонних паспортів.



За його словами, до Департаменту кіберполіції Національної поліції України звернулися представники Посольства Республіки Польща в Україні з приводу надання невстановленими особами послуг з виготовлення шенгенських віз та закордонних паспортів. Ділки використовували підроблені документи. За даним фактом слідчими ГУ Нацполіції у Львівській області розпочато кримінальне провадження за ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) КК України.


Оперативники провели комплекс оперативно-розшукових заходів та затримали організатора злочинного промислу і трьох його спільників. Встановлено, що шахраї розповсюджували рекламу в соціальній мережі про надання послуг з виготовлення шенгенських віз та закордонних паспортів. Поліцейські встановили адресу офісу з якого здійснювалась протиправна діяльність.


«Під час санкціонованого обшуку правоохоронці вилучили печатки та штампи різних юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, підроблені печатки та штампи банківських установ. Також комп’ютерну техніку, за допомогою якої виготовлялись підроблені документи, мобільні телефони, які використовувались для спілкування з клієнтами», - зазначив Вадим Троян.


Він додав, що окрім цього поліцейські виявили підроблені виписки з банківських рахунків та довідки про розмір заробітної плати, які є обов’язковими документами при подачі у посольство.


«Я ще раз хотів би підкреслити, що для Нацполіції немає вибірковості перед законом. У сучасних умовах діяльність таких «компаній» є неприпустимою. Я дуже вдячний нашим польським колегам, що вони співпрацюють з нами у цьому напрямку. Такі викриття наближують нас до європейських стандартів та правил», - зазначив Вадим Троян.


На даний час слідчими проводиться огляд вилучених документів, комп’ютерної техніки. Вирішується питання про призначення комп'ютерно-технічних, почеркознавчих та криміналістичних експертиз. Слідчі дії тривають.


 

Telegram Channel