Курси НБУ $ 41.50 € 46.09

Уже 106 000 українців виграли в лотерею і сказали: «Привіт, Америко!»

Тільки минулого року «зелене світло» від Штатів отримали 2543 наших співвітчизника – саме стільки людей виграли «Грін-карту-2017» та емігрували за океан

Черговий прийом заявок на отримання статусу постійного жителя США стартував у понеділок, 4 жовтня. Завершиться 7 листопада. Результати можна буде дізнатися орієнтовно 1−3 травня наступного року (інформація буде доступна для перегляду протягом місяця).


Як інформує wz.lviv.ua, за результатами попереднього розіграшу до Штатів виїхало 2 543 українці. За цим показником ми дев’яті. Більшу кількість віз отримали громадяни Афганістану (2 737 осіб), Ірану (3 750), Бутану (5 817), Сомалі (9 020), Іраку (9 880), М’янми (12 347), Сирії (12 587) та Конго (16 370).


Першу диверсифікаційну візову лотерею Держдепартамент США провів у 1995 році. Відтоді українці стабільно залишаються одними з найактивніших її учасників. Щороку подають близько 1,2 мільйона заявок (на DV-2013 анкети подало 1,23 млн. українців, на DV-2014 – 1,26, на DV-2015 – 1,27).


Квота на українців щороку змінюється. Наприклад, у 1997 році США прийняли трохи більше ніж 3 тисячі наших співвітчизників, а у 2000 – понад 8 тисяч. У середньому дають «зелене світло» 5 − 6 тисячам. За весь час існування лотереї Green Card у США емігрувало 106 тисяч українців.



Квота на українців щороку змінюється. Наприклад, у 1997 році США прийняли трохи більше ніж 3 тисячі наших співвітчизників, а у 2000 – понад 8 тисяч.



Виграш дає право на проживання, роботу, вільний в’їзд і виїзд з країни. Людина, яка отримала статус резидента США, має право відкрити власний бізнес у цій країні, а через п’ять років – подати на громадянство. Водночас людина не зобов’язана відмовитися від свого громадянства чи назавжди покинути батьківщину. Сотні тисяч жителів Франції, Німеччини та Австрії щороку грають у Green Card. Більшість – заради того, щоб отримати додаткові привілеї (наприклад, вести бізнес на дві країни).


Подати заявку може будь-хто – ні вік, ні стать, ні професія, ні знання мови значення не мають, хоча в анкеті просять вказати, наскільки добре знаєте англійську. Також треба мати на увазі, що анкета заповнюється англійською мовою, тож мінімальні знання необхідні. Користуватися послугами посередників – завжди ризик. При реєстрації кожен учасник лотереї отримує реєстраційний номер, увівши який, може дізнатися, переміг він чи ні. Шахраї ці «коди доступу» продають (при тому, що участь у лотереї – безкоштовна).


Єдина вимога до апліканта – повинен мати повну середню або прирівняну до неї освіту чи два роки досвіду роботи протягом останніх п’яти років за професією, що вимагає принаймні двох років професійно-технічної підготовки. Заявку учасника можуть дискваліфікувати, якщо подасть більш як одну анкету, не вкаже у ній своїх найближчих родичів (чоловіка/дружину і дітей до 21 року) або прикріпить фотографію, яку зробив раніше, ніж шість місяців тому.


Офіційна мета проведення лотереї Green Card – надати кожного року до 50 тисяч віз громадянам країн з низьким рівнем імміграції до США (ось чому у розіграші не беруть участі громадяни Китаю, Канади й Мексики).

Telegram Channel