Зимового меду не буває - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46
Зимового меду не буває

Волинь-нова

Зимового меду не буває

Ігор МАЛАХОВСЬКИЙ


Два роки тому почалася судова тяганина між нашою родиною та сусідами. Справа в тому, що я кілька років утримую пасіку на батьківському обійсті. В якийсь час сусіди почали вимагати, аби вулики перенесли на 300 метрів від їхньої оселі, мовляв, їх кусали бджоли.Якщо загине пасіка, то на які кошти я утримуватиму сім’ю?19 квітня 2016 року Луцький міськрайонний суд зобов’язав мене облаштувати пасіку огорожею висотою 2,5 метра (половина пасіки вже мала паркан висотою 2,2 метра), обсадити територію плодовими деревами та кущами і розмістити вулики з розрахунку 30—35 квадратних метрів на кожен вулик, що й було зроблено. На виготовлення нової огорожі я витратив близько 100 тисяч гривень.
Проте позивач вирішила подати на апеляцію. 21 червня 2016 року Апеляційний суд Волинської області скасував рішення суду першої інстанції і ухвалив перенести всі вулики на віддаль 300 метрів від обійстя сусідів. Я подав касаційну скаргу. Проте її не задовольнили. Лист із Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ ми отримали наприкінці жовтня.
Як законослухняний громадянин, звісно, я буду виконувати рішення суду і переміщувати пасіку. Проте кожен бджоляр знає, що перевозити вулики в холодну пору року дуже небезпечно для бджіл. Ще у серпні-вересні комахи починають готуватися до зими. Залиті медом рамки важать 3—4 кілограми. При транспортуванні вони можуть зрушитися з місця і злипнутися.
Саме тому я попросив суд про відстрочку у виконанні рішення. Адже я не відмовляюся перевозити пасіку, а лише хочу діждатися весни, коли бджолам буде не страшне транспортування. Проте Феміда не пішла мені назустріч. «Посилання заявника в судовому засіданні на відстрочку виконання рішення суду до червня 2017 року, так як у цей час бджоли перебувають у зимовому спокої, не є обставинами, що утруднюють виконання рішення в розумінні ст. 373 Цивільного процесуального кодексу України», — йдеться у постанові.
Формально все правильно. От тільки бджоли можуть загинути. І жодна стаття кодексу їх не врятує. А якщо загине пасіка, то на які кошти я утримуватиму сім’ю?
с. Забороль
Луцького району.