У Краків повернулися викрадені нацистами мистецькі твори - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

У Краків повернулися викрадені нацистами мистецькі твори

Син нацистського чиновника повернув два твори мистецтва та карту Польщі, які його сім’я викрала з Кракова під час Другої світової війни.

Про це повідомив Кшиштоф Марцинкевич, представник губернатора в Кракові, передає «Європейська правда» з посиланням на The Associated Press.Польща шукає по всьому світу твори, викрадені в 1939-1945 роках нацистами.За його словами, такий жест вселяє надію, що інші нащадки нацистів послідують цьому прикладу.


 На церемонії, яка відбулася у неділю в Кракові, Хорст фон Вехтер з Австрії повернув карту Польщі 18-го століття та два історичних малюнки, які його мати привласнила наприкінці 1939 року, незабаром після того, як її чоловік, Отто Вехтер, став губернатором в південному польському місті, окупованому німецькими та австрійськими нацистами під час війни.  Повернення трьох робіт є результатом зусиль польського історика Магдалени Огорек.


 Зазначається, що Польща шукає по всьому світу твори, викрадені в 1939-1945 роках нацистами, іноді навіть знаходячи їх на аукціонах.