Весна іде, а  ціни скачуть: у березні здорожчають олія, цукор, гречка та хліб - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46
Весна іде, а  ціни скачуть: у березні здорожчають олія, цукор, гречка та хліб

Волинь-нова

Весна іде, а  ціни скачуть: у березні здорожчають олія, цукор, гречка та хліб

Плюс овочі та фрукти. Натомість має подешевшати м'ясо та молоко

Ціни на олію, цукор, гречку, хліб, а також фрукти та овочі в березні зростуть у середньому на 4-6%, у той час як продукти тваринного походження подешевшають на 5-7%, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).В асоціації пояснили очікуване зниження вартості продукції тваринництва скороченням попиту на ці продукти у зв'язку з настанням посту, а також початком сезонного збільшення виробництва молока.«Вартість олії, цукру, гречки та хліба в березні може зрости на 4-6% під впливом зростання тарифів на електроенергію й зниження рівня запасів. Що стосується продукції тваринництва, то березень відзначиться зниженням цін на 5-7%», – йдеться в повідомленні.


В асоціації пояснили очікуване зниження вартості продукції тваринництва скороченням попиту на ці продукти у зв'язку з настанням посту, а також початком сезонного збільшення виробництва молока.


Прес-служба додала, що в попередньому місяці подорожчали майже всі продукти харчування у зв'язку зі збільшенням виробничих витрат через підвищення тарифів на електроенергію. Згідно з повідомленням, на вартості гречки й цукру також позначилося скорочення пропозиції на ринку. 


Так, за даними асоціації, ціна овочів борщового набору, за винятком цибулі, в лютому зросла на 5%. Однак рання весна й зміцнення гривні привели до незначного зниження цін на цибулю та яблука на 5 і 2% відповідно. 


В УКАБ додали, що минулого місяця яловичина й свинина подорожчали на 5% і 4% відповідно.