Палите минулорічну траву? Будьте готові платити штраф - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.29

Палите минулорічну траву? Будьте готові платити штраф

Волинські поліцейські долучаються до проведення заходів щодо попередження та викриття фактів самовільного спалювання рослин або їх залишків, зокрема, сухої трави


Передбачено штрафні санкції: від 170 до 340 грн. – громадянам, від 850 до 190 грн. – посадовим особам. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень.Правоохоронці нагадують: за спалювання трави наступає відповідальність. Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено штрафні санкції: від 170 до 340 грн. – громадянам, від 850 до 190 грн. – посадовим особам. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень. А за нанесення особливо великих збитків – передбачена кримінальна відповідальність.


Відповідно до статті 245 (Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.


У випадку, якщо внаслідок цього злочину загинули люди або відбулася масова загибель тварин, або наступили інші тяжкі наслідки, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6-ти років, інформує сектор комунікації поліції у Волинській області.