Наші розвідники потрапили в полон до терористів «ЛНР». Їх катують, щоб зізналися у вбивстві «Гіві» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22

Наші розвідники потрапили в полон до терористів «ЛНР». Їх катують, щоб зізналися у вбивстві «Гіві»

А також, що це вони знищили «ватажка народної міліції» Олега Анищенка

Група українських розвідників, які виконували завдання на передовій на Луганщині й 11 лютого не вийшли на зв’язок, перебуває у полоні бойовиків. Про це повідомила прес-служба командування Сил спеціальних операцій Збройних сил України, повідомляє «Українська правда».


Згідно з інформацією, 10 березня бойовики, які контролюють окремі регіони Луганської області (ОРЛО), оприлюднили запис допиту військовослужбовців-розвідників Збройних Сил України (на відео показано військовослужбовців 8-го полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій ЗСУ Сергія Іванчука та Івана Дєєва).У командуванні Збройних Сил України заявили: «Ми не відмовляємося від своїх хлопців».«Викладене відео дало змогу переконатися, що наші військовослужбовці живі та перебувають в полоні російсько-терористичних військ», – зазначили у прес-службі.


«Представники спецслужб іншої країни та підконтрольних їй терористичних груп, працюють зі своїми бранцями за звичною схемою. Фізичні тортури та психологічний тиск, психотропні речовини, зневага до особистості є звичними елементами їх діяльності, за допомогою яких бойовики змушують зізнаватись заручників в тих вчинках, до яких вони не мають жодного відношення», – сказано у повідомленні.


У командуванні ССО наголосили, що захоплені у полон бійці виконували штатні завдання, які не були пов’язані із підривною діяльністю та не несли загрози мирному населенню.


Відповідно до повідомлення, Україна ініціює звернення до міжнародних правозахисних організацій, СЦКК, СММ ОБСЄ в Україні та інших організацій, громадських та державних діячів з проханням «забезпечити дотримання людського поводження та скоріше повернення додому військовослужбовців ЗС України, які потрапили до рук терористів на підконтрольній ним території Луганської області».


«Наполягаємо на проведенні незалежної медичної експертизи із залученням міжнародних експертів щодо оцінки та контролю за фізичним та психічним станом воїнів-розвідників ЗС України, які перебувають в заручниках. Окрему діагностику просимо проводити щодо виявлення результатів застосування психотропних речовин на організми воїнів-заручників», – заявили у командуванні ССО, наголосивши, що «ми не відмовляємося від своїх хлопців».