У Росії можуть ускладнили процес надання громадянства російськомовним українцям - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53

У Росії можуть ускладнили процес надання громадянства російськомовним українцям

У Державній Думі Росії підготовлений законопроект, який ускладнює отримання виду на проживання і вступ в російське громадянство «носіїв російської мови», які мають громадянство України

Про це йдеться в пояснювальній записці до документа, пише ZIK з посиланням на Meduza.


Законопроект, зокрема, пропонує надавати російське громадянство «по праву грунту», тобто тим, хто народився в РФ або у кого на території країни народилися родичі по прямій лінії.Законопроект, зокрема, пропонує надавати російське громадянство «по праву грунту», тобто тим, хто народився в РФ або у кого на території країни народилися родичі по прямій лінії.При цьому можливість отримання громадянства «по праву грунту» в законопроекті передбачена тільки для «носіїв російської мови». Підтвердити цей статус має спеціальна комісія.


За нинішніми законами, претендувати на статус «носія російської мови» можуть тільки ті, хто постійно проживає на території Росії, а також ті, хто проживав або чиї родичі по прямій лінії проживали в Радянському союзі або Російській імперії в межах сучасних російських кордонів.


Також законопроект передбачає, що «носіям російської мови» вже не потрібно буде надавати документ від «повноважного органу іноземної держави», який засвідчує вихід із іншого громадянства.


Документ вже схвалив профільний комітет парламенту і рекомендований до розгляду. Дата розгляду поправок в першому читанні поки не встановлена.