Росія зробила платним на 100 років проїзд частиною траси, яка веде до кордону з Україною - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53

Росія зробила платним на 100 років проїзд частиною траси, яка веде до кордону з Україною

До 2109 року водіям доведеться платити за проїзд по 70-кілометровій ділянці траси М3 «Україна» в Калузькій області РФ (124-194-й км)

Таке розпорядження підписав прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Газета.ru.


"Встановити, що використання ділянки автомобільної дороги загального користування федерального значення М3 "Україна" Москва - Калуга - Брянськ - кордон з Україною в Калузькій області відбувається на платній основі до 1 травня 2109 року", - йдеться в розпорядженні.Дату початку стягнення плати в постанові не зафіксовано, але це може статися вже в кінці березня.Повна вартість проїзду по 70-кілометровій платній ділянці вднь для легкових автомобілів становитиме 90 рублів, для вантажних двоосьових автомобілів висотою до 2,6 м - 135 рублів, для двоосьових вантажних автомобілів висотою понад 2,6 м - 180 рублів, для вантажних автомобілів вищих за 2,6 м і які мають три і більше осей - 340 рублів. Уночі проїзд коштуватиме вдвічі дешевше, з транспондером буде знижка близько 20%.


Оплату проїзду буде розбито на дві ділянки: з 123-го по 150-й і зі 150-го по 173-й км. Дату початку стягнення плати в постанові не зафіксовано, але це може статися вже в кінці березня. В опублікованому документі уточнюють, що водії, які захочуть заощадити, зможуть скористатися для безкоштовного проїзду "в обхід" ділянками автомобільних доріг протяжністю 123 і 135 км.


Загальна протяжність траси М3 територією Росії становить близько 500 км. Трасу реконструюють із подальшим введенням плати за проїзд, тому перша платна ділянка буде не останньою - очікують, що найближчими роками плату почнуть стягувати вже за кілька десятків кілометрів від Москви. Завершити реконструкцію траси М3 і перевести її на платну основу планують до грудня 2017 року.