Хто зазіхнув на дітище Бориса Ревенка? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08
Хто зазіхнув на дітище Бориса Ревенка?

Волинь-нова

Хто зазіхнув на дітище Бориса Ревенка?

Редакції газети «Волинь–нова» із власних джерел стало відомо, що в Музеї історії кінематографії та фотомистецтва Волині «похазяйнували» злодії

Катерина ЗУБЧУК


Цей факт підтвердив завідувач сектору комунікації поліції Волині Віктор Гомоль.


— Справді, минулої неділі до Луцького відділу поліції надійшла заява від режисера народної аматорської кіностудії «Волинь» з приводу того, що в період з 7 по 11 березня із підвального приміщення на проспекті Волі (там і розташований Музей історії кінематографії та фотомистецтва. — Авт.), невідомі, зламавши замок, викрали кіно-, фото та звукову техніку, телевізійний кабель, завдавши збитків на 12,5 тисячі гривень.Борис Ревенко, якому у квітні цього року виповнилося б 80 років, був душею і аматорської кіностудії, і музею. Хто–хто, а він знав реальну ціну тих експонатів, які можуть стати для когось предметом дешевого торгу.Слідчі Луцького відділу поліції за фактом крадіжки відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України. Йдеться про крадіжку, поєднану із проникненням у приміщення. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років. Правоохоронці проводять заходи щодо встановлення осіб, причетних до скоєння цього злочину.


До цієї інформації додамо, що збитків зазнало дітище заслуженого працівника культури, багаторічного режисера народної аматорської кіностудії «Волинь» Бориса Ревенка, якого не стало у 2015 році. Саме Борис Павлович на базі кіностудії створив Музей кінематографії та фотомистецтва Волині. Завдяки йому та його колегам тут були зібрані тисячі експонатів, серед яких трофейна камера німецького оператора, фотокамери, виготовлені у різних країнах у різні роки. Зокрема, найстаріша кіноаматорка, фотомайстер лучанка Ірина Левчанівська свого часу передала в музей унікальну, столітньої давності фотокамеру, світлини, зроблені у Луцьку на початку минулого століття, окремі випуски західноукраїнського фоточасопису «Світло і тінь».


Борис Ревенко, якому у квітні цього року виповнилося б 80 років, був душею і аматорської кіностудії, і музею. Хто–хто, а він знав реальну ціну тих експонатів, які можуть стати для когось предметом дешевого торгу.