«Бандерівський інтернаціонал» представлять у Луцьку та Турійську - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.28

 «Бандерівський інтернаціонал» представлять у Луцьку та Турійську

Історик та журналіст Орест Стецишин представить свою книжку

Презентація відбудеться 23 березня (четвер) о 13 год у бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (вул.Винниченка 30 а); 


о 18.30 у книгарні «Є» (вул. Лесі Українки 30);


24 березня (пятниця) о 11.30 в Турійську у Районному будинку культури. Книжка Олега Стецишина розповідає про участь іноземців та представників національних меншин у складі Української повстанської арміїОлег Стецишин, журналіст та історик, головний редактор газети «Історія+», заступник тайм-редактора газети «Експрес». Мешкає у Львові.


Книжка Олега Стецишина розповідає про участь іноземців та представників національних меншин у складі Української повстанської армії: грузинів, азербайджанців, білорусів, росіян, вірменів, татар, литовців, узбеків, євреїв, австрійців, бельгійців, французів, італійців, німців тощо.


Автор з’ясував, що в УПА воювали представники 26 національностей. Як вони потрапили до лав УПА, як воювали та як згодом склалася їхня доля – захопливо і ґрунтовно викладає автор на основі архівних документів, свідчень вояків, праць з історії визвольного руху.


 «У перспективі українські націоналісти, окрім усього іншого, розраховували на національні революції народів СРСР і Європи за звільнення від влади комуністів і нацистів. І розпалити вогонь антиімперіалістичних революцій повинні були саме українці», – пише Олег Стецишин, аналізуючи програмні документи ОУН і УПА.


«Бандерівці пообіцяли допомогти нам повернутися додому, в Литву» – так називається розділ про литовців в УПА, «Моя не большевик. Моя – УПА» – назва розділу про  узбеків, «Ми є свідками геройської постави азербайджанців» – про азенбайджанців в УПА, а розділ про росіян – «Я горжусь, корда меня называют бандеровцем. Я же бандеровец!»


«Татари були у числі перших перебіжчиків на сторону УПА. Причому не просто перейшли, а й почали відважно воювати в повстанських лавах. Про це збереглося чимало документів. Зокрема, у середині листопада 1943 року у складі сотні «Гамалії», яка перебувала в селі Бортники Тлумацького району, було майже 50 татар, об’єднаних в одну чоту. Командував ними уродженець Кубані, старший лейтенант на ім’я Сергій. …Наприкінці 1943 року колишніх червоноармійців – вихідців із Поволжя, Середньої Азії та Кавказу, які перебували в повстанських відділах на території Галичини, за наказом командування УПА, було відправлено на Волинь…»


Зокрема, у книжці є також розділ «Міжнаціональна катастрофа бази «Січ» про події в селі Вовчак Турійського району.


У книжці вміщено документи, які ілюструють діяльність представників різних національностей у підрозділах УПА, спогади повстанців про«чужинців», а також подано фотоматеріали, короткі біографії бійців УПА неукраїнської національності і широку бібліографію на цю тему


Організатор презентації – Український інститут національної пам'яті та Центр дослідження визвольного руху.