На Волині проведуть профілактику несанкціонованій торгівлі підакцизними товарами - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.29

На Волині проведуть профілактику несанкціонованій торгівлі підакцизними товарами

Сьогодні, 22 березня 2017 року, відбулось четверте засідання комісії з координації дій державних органів, що здійснюють державний контроль за виробництвом і обігом підакцизних товарів в області, за участі голів та заступників голів райдержадміністрацій виборчого округу № 23, куди входять Камінь-Каширський, Ківерцівський, Любешівський та Маневицький райони


Під час перевірок у місті виявлені неодноразові факти порушення законодавства. Серед проблемних – вулиця Брестська, де ведеться несанкціонована торгівля.Як повідомляє офіційний сайт Волинської облдержадміністрації, для початку заслухали інформацію щодо Ковеля, адже минулого тижня ніхто з представників міста на нараду не з’явився. Та й цього разу до даної роботи поставились трохи безвідповідально. Як зазначила заступник начальника відділу економічного розвитку та торгівлі Ковельської міської ради Лілія Барна (хоча нараду проводять на рівні голів), робоча група, що створена ще в 2015 році при Ковельській міській раді, фактів реалізації підакцизних товарів без відповідних дозволів не виявила. В той же час начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС в області Наталія Єлова дала негативну оцінку діяльності цієї комісії. Зокрема, наголосила, що під час перевірок у місті виявлені неодноразові факти порушення законодавства. Серед проблемних – вулиця Брестська, де ведеться несанкціонована торгівля. Відтак, перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов рекомендував Ковельському міському голові надати роз’яснення щодо проведеної роботи та скласти конкретний план дій на другий квартал 2017 року.
Опісля – перейшли безпосереднього до виборчого округу № 23. Як зазначили усі доповідачі, в районах, відповідно до розпорядження голови облдерадміністрації від 7 грудня 2016 року № 568 «Про комісію з координації дій державних органів, що здійснюють державний контроль за виробництвом і обігом підакцизних товарів (паливо, спирт, алкогольні напої та тютюнові вироби) в області», створені комісії, які здійснюють перевірки та моніторинг ситуації на місцях. Окрім того, всі представники влади на місцях зазначають, що факти порушень однозначно в районах є, але виявити їх не завжди вдається, адже повноважень у представників комісії недостатньо. Своєю чергою, перший заступник голови Маневицької районної державної адміністрації Андрій Бурак звернувся до представників контролюючих органів з проханням перевірити законність роботи газової заправної станції, що розташована на території селища. Відтак, відповідне звернення взято до уваги.
Разом із тим Наталія Єлова дала детальну характеристику ситуації, що склалася, визначила ряд населених пунктів округу, де є «нульовий» та недостатній показник видачі ліцензій. Як позитивний приклад, працівник Державної фіскальної служби відзначила звернення сільського голови села Нуйно Камінь-Каширського району, відповідно до якого проведено перевірку. Як наслідок, до бюджету сільської ради надійшло 34 тисячі гривень.
– Акцентую увагу, інформацію від ДФС отримано. Наше завдання – її проаналізувати. Спільно з сільськими головами провести профілактичні заходи. Відповідну інформацію надати голові обласної комісії до 1 квітня 2017 року. Поза тим, чекаємо від Вас пропозицій щодо більш ефективної діяльності районних комісій та пропозицій щодо внесення змін до законодавства у цій сфері. Закликаю всіх до співпраці, – зазначив Олександр Борисович.