Біля воріт Освенцима зловили 11 голих протестувальників з ягням - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.71 € 31.36

Біля воріт Освенцима зловили 11 голих протестувальників з ягням

За вбивство тварини загрожує ув’язнення до двох років

Польська поліція затримала і висунула звинувачення 11 протестувальникам, які у п’ятницю ввечері роздяглися біля головних воріт колишнього нацистського концтабору в Освенцімі. Усім затриманим загрожують штрафи і тюремне ув’язнення терміном до двох років, повідомляє «Укрінформ».Серед 11 затриманих є чоловіки та жінки віком від 20 до 27 років – громадяни Польщі, Білорусі та Німеччини.Серед 11 затриманих є чоловіки та жінки віком від 20 до 27 років – громадяни Польщі, Білорусі та Німеччини. Учасники акції повністю роздягнулися, вивісили на воротах концтабору білу тканину з написом «Love», намагалися прикуватися один до одного ланцюгами, а один із протестуючих зарізав ягня.

Більшість затриманих у суботу упродовж дня давали свідчення поліції, і їх вже відпущено. Поліція в Освенцимі поки ще не відпустила чоловіка з подвійним польським і білоруським громадянством, який зарізав ягня. За вбивство ягняти відповідно до закону про захист тварин затриманому загрожує ув’язнення до двох років. Цією справою зайнялася прокуратура в Освенцимі. Як повідомили у прокуратурі, свою акцію затримані вважали «спектаклем на підтримку миру у світі».


Музей в Освенцімі після інциденту оприлюднив офіційну заяву, в якій засудив використання символіки колишнього нацистського концтабору для проведення будь-яких маніфестацій чи хеппенінгів.