На Донбасі домовилися з 1 квітня припинити вогонь. «День дурня» вибрали свідомо, щоб «навішати нам локшини на вуха»? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.37

На Донбасі домовилися з 1 квітня припинити вогонь. «День дурня» вибрали свідомо, щоб «навішати нам локшини на вуха»?

Також заплановано істотне прискорення процедури перетину лінії зіткнення на контрольно-пропускних пунктах

Тристороння контактна група узгодила повне дотримання режиму припинення вогню, яке набуде чинності з 1 квітня 2017 року.


Про це повідомила прес-секретар другого президента України, представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарина Оліфер, інформує «Українська правда».Тристороння контактна група узгодила повне дотримання режиму припинення вогню, яке набуде чинності з 1 квітня 2017 року.«Напередодні великодніх свят Тристороння контактна група привітала рішучість усіх учасників Мінського процесу забезпечити повне дотримання режиму припинення вогню, яка набуде чинності з 1 квітня 2017 року», – написала вона на своїй сторінці у Facebook.


Крім того, за словами Оліфер, з 1 квітня, до поминальних днів, заплановано істотне прискорення процедури перетину лінії зіткнення на КПВВ, зокрема, планується продовжити роботу пунктів перетину в ранкові та вечірні години.


«Українська сторона ще раз звернула увагу: визнання на території Росії документів, виданих самопроголошеною владою ОРДЛО; захоплення державних і приватних підприємств України, а також іноземних компаній на непідконтрольній Україні частини Донбасу і введення рубля на території ОРЛО; псевдоуказом про кордон ОРДО, – всі ці дії стали грубими порушеннями Мінських угод і змусили Україну обмежити переміщення вантажів через лінію розмежування», – зазначила Оліфер.


«Чергові спроби Держдуми Росії внести зміни в законодавство РФ, спрямовані на подальшу легітимізацію квазідержавних процесів в ОРДЛО, ми розцінюємо як чергову спробу торпедування Мінського процесу», – сказано в повідомленні.


У рамках засідання Тристоронньої контактної групи українська сторона також поставила питання про неухильне дотримання українського законодавства на території ОРДЛО.


У той же час в гуманітарній підгрупі триває робота з проблем звільнення незаконно утримуваних осіб.


«Представники ОРДЛО в черговий раз відхилили пропозицію української сторони і координатора гуманітарної підгрупи від ОБСЄ про участь в цьому процесі Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Комітету з прав людини ООН», – повідомила прес-секретар Кучми.


«Повне і стійке припинення вогню, виведення російських озброєнь і військових формувань, контроль над кордоном з боку СММ ОБСЄ – тільки після реалізації блоку питань з безпеки можливий перехід до вирішення політичних проблем», – додала вона.