Китайці похизувалися авіаносцем, купленим в українців за ціною металобрухту (фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46
Китайці похизувалися авіаносцем, купленим в українців за ціною металобрухту (фото)

Волинь-нова

Китайці похизувалися авіаносцем, купленим в українців за ціною металобрухту (фото)

Наш «Варяг» тепер називається «Ляонін»

На тлі зростання напруження на Корейському півострові Китай запустив свій перший авіаносець.


Запуск відбувся у провінції Ляонін, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Reuters.Запуск здійснили не лише через ядерну загрозу Північної Кореї, а й у рамках святкувань 68-ї річниці військово-морського флоту КНР.Корабель остаточно введуть в експлуатацію 2020-го. До того часу його оснащуватимуть й озброюватимуть. Авіаносець зможе переносити китайські винищувачі J-15.


Запуск здійснили не лише через ядерну загрозу Північної Кореї, а й у рамках святкувань 68-ї річниці військово-морського флоту КНР.


Як відомо, цей авіаносець Китай придбав в України 1998 року. 300-метровий «Ляонін» названий так на честь провінції, в якій його переобладнали. Це відновлений радянський корабель, куплений в України і відомий раніше як «Варяг».


Його будували в 1980-х для радянського флоту. Однак не встигли закінчити. 1991 року, після розпаду СРСР, «Варяг» відійшов Україні. Коли радянські військові кораблі різали на брухт, китайська компанія викупила «Варяга» в України.


2001 року корабель переправили в Китай. З нього мали зробити плавуче казино. У червні 2011-го китайські військові підтвердили, що судно переобладнають на перший китайський авіаносець.