Про важливість щеплень нагадав кашлюк - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08

Про важливість щеплень нагадав кашлюк

Минулого року рівень захворюваності на цю недугу зріс у 7 разів. Лікарі пов'язують таку загрозливу статистику із катастрофічним зниженням обсягів вакцинації дітей. Про це йшла мова під час «круглого столу», що відбувся у рамках Всеукраїнського тижня імунізації в управлінні охорони здоров'я облдержадміністрації

Галина СВІТЛІКОВСЬКА


За словами заступника начальника управління Валерія Руцького, значно побільшало не щеплених дітей в області з кількох причин: по перше, в останні роки були перебої у постачанні вакцин; по друге, дається взнаки недовіра батьків до їхньої якості, до безпечності цієї процедури. І тут багато залежить від поінформованості людей, від уміння медиків переконувати, навчати. Про те, що крига нерозуміння потроху скресає, свідчить створення громадської організації «Батьки — за вакцинацію».Торік від дифтерії, кашлюка і правця вдалося вакцинувати всього 7,5 відсотка немовлят до року, у 2015 році — 15,8 відсотка.Стабілізувалася у певній мірі й ситуація із забезпеченням препаратами для щеплень. Якщо позаторік через нестачу вакцини БЦЖ у пологових відділеннях вдалося щепити від туберкульозу всього 16 відсотків новонароджених, то минулого року — понад 54. Як розповіла заступник головного лікаря з неонатології Луцького клінічного пологового будинку Олена Курак, у перші дні після появи на світ важливо захистити дітей не тільки від палички Коха, а й від гепатиту В, але батьки нерідко недооцінюють небезпеку цієї недуги.


Як, до речі, й реальну загрозу виникнення спалахів інфекційних захворювань. Породжують сумніви матерів оприлюднені в інтернеті відгуки про те, що малюки важко переносять цільноклітинну вакцину АКДП індійського виробництва, яка захищає від дифтерії, кашлюка і правця.


— Побічні дії препарату якраз і свідчать про формування імунітету. Вакцина відповідає всім стандартам якості, має відповідні сертифікати, зберігається у належних умовах, а тому відмовлятися від щеплень нема підстав, --вважає головний спеціаліст з педіатрії управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Рожко.


Торік від дифтерії, кашлюка і правця вдалося вакцинувати всього 7,5 відсотка немовлят до року, у 2015 році — 15,8 відсотка. У результаті — у 7 разів збільшилася кількість дітей, які захворіли на кашлюк. Такі дані навела Наталія Маркова, завідувач відділення крапельних інфекцій обласної інфекційної лікарні, зауваживши, що ця недуга призводить до дуже серйозних ускладнень у немовлят.