Курси НБУ $ 42.13 € 43.37
Шкури сніжних барсів та димчастих леопардів пішли з димом

Волинь-нова

Шкури сніжних барсів та димчастих леопардів пішли з димом

Спалили також роги носорогів – а ось слонячі бивні поки залишили

Влада Непалу організувала спалення більше чотирьох тисяч фрагментів тіл тварин, занесених у Червону книгу, повідомляє УНІАН.


Серед них – шкури сніжного барса, тигрів, димчастих леопардів і роги носорогів. Всі ці останки були віддані вогню в провінції Читван в 200 кілометрах на південь від столиці країни Катманду.



Сподіваємося, що спалення частин тіл загиблих тварин стане важливим посланням: що вони цінні лише тоді, коли звірі живі, а не коли вони мертві.



Міністр закордонних справ Непалу Шаран Махат особисто підпалив фрагменти у внесеному до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО національному парку Читван у Міжнародний день біологічного різноманіття, що відзначається 22 травня.


«Сподіваємося, що спалення частин тіл загиблих тварин стане важливим посланням: що вони цінні лише тоді, коли звірі живі, а не коли вони мертві. Це, як ми розраховуємо, зрештою відіб'є охоту у браконьєрів», – сказав журналістам прес-секретар міністерства охорони лісів та ґрунтів країни Махешвар Дхакал.


Останній раз подібний захід у Непалі проводилося 20 років тому.


«Немає ніякого сенсу витрачати купу грошей на захист і охорону речей, які згодом прийдуть у занепад», – додав Дхакал. Поголів'я індійських носорогів і тигрів у Непалі за останні два десятиліття помітно збільшилося, причому більшість з них якраз проживає у Читвані. Згідно з офіційною інформацією, на території цієї гімалайської республіки зараз живуть 198 тигрів і 645 носорогів. 20 років тому тут жив всього 91 тигр, а також 372 носорогів.


Офіційні особи впевнені, що за збільшенням популяцій стоїть посилення заходів щодо протидії браконьєрам, приведення пасовищ в порядок і просвіта населення. При цьому влада вирішила не спалювати 1,1 тонни слонових бивнів з досить несподіваної причини: в Непалі немає печі, здатної працювати при температурах вище 900 градусів Цельсія. Це необхідно, щоб слонова кістка перетворилася у вугілля.

Telegram Channel