Крим залишився без електрики
Анексований Росією Крим 28 липня залишився без електропостачання, його відновлюють
Про це пише «Українська правда».
Світла немає в Сімферополі і Сімферопольському районі, Ялті, Феодосії, Судаку, Керчі, Бахчисарайському районі і деяких інших населених пунктах.
Найбільші об'єкти інфраструктури підключають до резервних джерел живлення. Спрацювання протиаварійної автоматики призвело до відключення всіх чотирьох гілок енергмоста до Криму, повідомив т. зв. «міністр палива і енергетики Криму» Вадим Бєлік. Втім, станом на 15:00 енергопостачання Криму відновили за двома з чотирьох гілок енергомоста з Краснодарського краю РФ, уточнив він. «Керч, Судак, Феодосія вже під напругою. Дві лінії з чотирьох енергомоста ми вже запустили, працюємо далі», – сказав Бєлік і додав, що електропостачання Криму відновиться повністю вже найближчим часом. За попередньою інформацією ситуаційно-аналітичного центру Міненерго, причиною аварійного відключення ЛЕП стала висока температура повітря на Кубані, повідомляє ТАСС. О 13:55 відключилися чотири повітряні лінії 220 кВ, що забезпечують перетікання потужності в кримську енергосистему. Енергосистема Криму і міста Севастополь «виділилися на ізольовану роботу з дефіцитом потужності близько 1 тис. МВт». «Сталося повне відключення електроенергії в Криму. Спрацювала протиаварійне автоматика в Краснодарському краї», – сказав Бєлік. Окупаційна влада сподівається, що світло повернеться в домівки кримчан до 16.00 п'ятниці. У МНС повідомили, що відключення енергопостачання поки не вплинуло на роботу соціально значущих об'єктів і об'єктів із масовим перебуванням людей. Рятувальники розгорнули оперативні штаби. За даними «Крыминформ», аварійне відключення електроенергії не позначилося на роботі Керченської поромної переправи і сімферопольського аеропорту, а мобільні оператори перейшли на автономні генератори.