Курси НБУ $ 27.07 € 33.23
Владика Михаїл пропонує перевірити інформацію на пам’ятниках загиблим під час україно-польського протистояння

Волинь-нова

Владика Михаїл пропонує перевірити інформацію на пам’ятниках загиблим під час україно-польського протистояння

Проблему кривавих подій на Волині у 1943–1945 рр обговорили на черговому зібранні Волинської ради церков

Під час засідання, коли обговорювали різні питання, керуючий Волинською єпархією УПЦ КП владика Михаїл запропонував провести перевірку інформації, яка викарбувана на пам’ятних знаках і хрестах, встановлених загиблим під час україно-польського протистояння, і внести уточнення. Як зазначив високопреосвященний, не всі написи на таких меморіальних знаках є правдиві. Є такі, де зазначено завищену кількість загиблих. Пам’ятники ж повинні слугувати місцем згадки і вшанування загиблих, а не місцем розпалу ворожнечі. Про це йдеться на сайті Волинської єпархії УПЦ КП.Настійно просимо Сейм Республіки Польща переглянути останні рішення щодо Волинської трагедії у дусі «прощаємо і просимо прощення», без звинувачень і навішування ярликів.Також владика зауважив, що потрібно змінювати акценти у святкуванні дат визволення Волині від загарбників. Це архієрей пояснив тим, що на нашій землі неодноразово були різні окупанти. «Визволилися від одного, прийшов інший» – підкреслює митрополит. Варто було б згадати усіх полеглих, хто захищав наш край, у день Покрови Пресвятої Богородиці, коли відзначаємо День захисника України і молимося за усіх, хто загинув захищаючи нашу землю.


Окрім того, перед очільниками та представниками Церков виступив голова ОДА Володимир Гунчик, який оголосив план заходів до Дня прапора та Дня Незалежності України та закликав духовних провідників до єдності під час проведення святкових дійств.


Волинська рада Церков звернулася до обранців польського Сейму:


юдська природа уражена гріхом, тож історія стосунків наших народів, як то часто буває між сусідами, мала і світлі, і темні сторінки. Велике наше занепокоєння викликає те, що останнім часом злі сили намагаються використати всі ті злочини і провини, які ми вчинили один проти одного, щоби й надалі сіяти ненависть і розбрат між нашими народами. З уроків історії відомо, що нашим розбратом завжди користується третя сторона, на шкоду й українцям, і полякам. Це не повинно повторитися знову. Нові покоління, які не були учасниками й очевидцями тих страшних подій, мають жити добрими сусідами, допомагати один одному і молитись один за одного. Особливим місцем спільної молитви є могили наших предків. Багаторічна практика молитви за жертви невиних загиблих на Волинській землі об’єднує різні конфесії та різні національності в заклику про Боже Милосердя. Тому могили наших предків належить оточити повагою, всіх загиблих пом’янути молитвою, а живим – далі зміцнювати дружбу між двома спорідненими християнськими народами.


Тож настійно просимо Сейм Республіки Польща переглянути останні рішення щодо Волинської трагедії у дусі «прощаємо і просимо прощення», без звинувачень і навішування ярликів. Так промовили й наші Президенти, й духовні очільники. І ці слова слід взаємно прагнути втілювати в нашому житті, не лише словом, але вчинком, пам’ятаючи, що мирні, братерські взаємини між українцями й поляками за часів демократичних Польщі й України, – це щоденні «прощаємо і просимо прощення» рядових людей.


Пропонуємо також продовжити дискусії на цю тему, проводити спільні конференції, створити спільну комісію у прикордонних областях, щоб досягати порозуміння.


Ми просимо у Бога миру і благословення для наших обох народів. І пам’ятаймо: якщо між нами буде справжнє прощення і справжня любов, то Бог теж буде з нами.