Голова Волинської ОДА підписав розпорядження про початок опалювального сезону
Проте це не означає, що сезон тепла в оселях стартує вже цього дня
Як повідомив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик за кілька хвилин до початку урядового селектору, тепер справа за місцевою владою, котра з огляду на температурні режими самостійно вирішуватиме, коли подавати тепло. Традиційно зважатимуть на середньодобові температури й в першу чергу дадуть старт опалювальному сезону у закладах соціальної інфраструктури.
– Тепер дивимося за прогнозом погоди, – порадив Володимир Петрович. – Працюємо консолідовано. Є потреба – подаємо тепло, але не так, щоби люди кватирки масово відкривали. І, звісно, спершу – садочки, лікарні.
Традиційно зважатимуть на середньодобові температури й в першу чергу дадуть старт опалювальному сезону у закладах соціальної інфраструктури.
Виважено підійти до справи й вмикати тепло ще до 15 жовтня, але коли в соцзакладах фіксуватимуть менше 16 градусів тепла – порада від Геннадія Зубка, Віце-прем’єр-міністра України – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. До слова, саме під його головуванням відбулася селекторна нарада сьогодні, 2 жовтня 2017 року. Слід відзначити, що у волинській студії працювало особливо чисельне товариство: не лише керівництво найвищої виконавчої гілки в області, але й представники волинських міст, керівники підприємств теплоенергетики тощо.
Окрім Геннадія Зубка з короткою промовою виступив міністр вугільної промисловості та енергетики Ігор Насалик. Зокрема він акцентував на змінах у підходах до роботи. Мовляв, старт підготовці до опалювального сезону дали одразу ж, щойно закінчили сезон попередній. Тож нині ситуація в країні – цілком прогнозована та спокійна.
– Непроста ситуація з вугіллям, але йдемо практично в графік, – повідомив міністр. – Контракти розписані повністю. І плануємо на 40 чи й 50% збільшити вуглевидобуток.
Далі ж заслухали про стан справ у контексті готовності до опалювального сезону кожну з областей. Про ситуацію на Волині доповідав Володимир Гунчик. Щоправда, більше акцентував на проблемних моментах – ситуації із ДКП «Луцьктепло», яке через борги НАК «Нафтогаз» власні борги накопичує. Мовляв, за умови врегулювання ситуації, залишилися би лише поточні борги, з якими, цілком ймовірно, підприємство би впоралося.
– Потрібно їхати до Києва й вирішувати це питання, – наголосив голова облдержадміністрації. – На місці ситуацію не зрушимо.
Одразу по завершенні селекторної наради Володимир Гунчик погодив із представниками міністерств та відомств, що волинську делегацію – його заступника Сергія Кошарука та керівника ДКП «Луцьктепло» Валентину Малютіну – уже завтра приймуть у НАК «Нафтогаз» та міністерстві, повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.