Курси НБУ $ 39.40 € 42.34
В її руках бандура плаче і співає

Волинь-нова

В її руках бандура плаче і співає

У Луцьку відбувся концерт народної артистки України, лауреата республіканського та всесоюзного конкурсів виконавців на народних інструментах, професора кафедри народних інструментів Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, голови обласного відділення Національної спілки кобзарів України Людмили Посікіри

Олександр ДЕМ’ЯНЧУК,
доктор педагогічних наук, професор



На луцьку сцену артистка вийшла у вишуканому українському вбранні з бандурою в руках. І полинула мелодія пісні «Родимый край» (слова Катерини Малицької, музика Василя Мотика). Інструмент у руках Людмили звучав, наче оркестр. А голос зачаровував. Артистка — непересічна постать в історії українського виконавства. На фоні яскравих творчих особистостей вона виділяється неповторною манерою виконання. Їй притаманні прекрасне володіння голосом, технічна, віртуозна гра на бандурі й особлива експресивність. У її виконанні неповторно звучать як народні, так і авторські пісні, зокрема, українська народна в обробці Лесі Менцинської «Ти, голубе сизокрилий», «Жайвори» та інші. З особливою майстерністю артистка передає думи «Смерть козака–бандуриста», «Думи про Козацькі могили»…



З особливою майстерністю артистка передає думи «Смерть козака-бандуриста», «Думи про Козацькі могили»…



Людмила Посікіра інтенсивно працює, постійно вдосконалює власний артистизм та професійну майстерність, збагачує свій репертуар. Її незвичайній концертній активності можна лише по–доброму позаздрити. За багаторічну кар’єру співачки–бандуристки вона дала велику кількість сольних концертів у містах України та за її межами — у США, Канаді, Чехії, Польщі, Мексиці, Німеччині, Італії, Монако. Виконавиця була учасником численних фестивалів народної та бандурної музики в Україні й за кордоном. Вагомим внеском у розвиток мистецтва гри на бандурі є й педагогічна праця пані Людмили. За роки роботи у Львівській державній академії імені Миколи Лисенка вона «випустила» понад 80 студентів, більшість з яких стали лауреатами міжнародних та всеукраїнських конкурсів.


 

Telegram Channel