Курси НБУ $ 41.58 € 46.86
Горохівські «франківці» побували в Нагуєвичах

Юні учасники відкритого засідання клубу «Франківські читання» із дорослими наставниками і почесною гостею Вікторією Сірук

Леся Влашинець

Горохівські «франківці» побували в Нагуєвичах

Тематичний шкільний тиждень у школі імені Івана Франка ЗОШ І-ІІІ ступеня №1 м. Горохів був надзвичайно насиченим

Честю зватися школою імені Івана Франка ЗОШ І-ІІІ ступеня №1 м.Горохів дорожить уже 61 рік. Учителі і учні цього навчального називають себе франківцями з гордістю, частку якої випускники благородно залишають у спадок першокласникам, учителі – молодим колегам, а з іншою ідуть далі своїми життєвими стежками, наче з каймою духовної позолоти в серцях.  Франкові ж віддають гідну генія шану: світочу української інтелігенції присвячують уроки, тижні, місячники, літературні вечори, науково-практичні конференції міжрегіонального рівня, на які запрошують відомих науковців України. До цьогорічної данини почестей Каменяреві радо долучилася кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Інституту філології і журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Вікторія Сірук (Поліщук) – уродженка Горохова, яка у свій час здобула глибокі знання у школі імені Івана Франка, успішно закінчила її 25 років тому  і теж пишається цим!  

 Тиждень «Ми – франківці» традиційно готували всією школою. 

Тиждень «Ми – франківці» традиційно готували всією школою.

– Мої колеги, наші учні кожен його день наповнили цікавими до незабутності заходами, - розповіла заступник директора школи з навчально-виховної роботи і  головний організатор колоритної багатоденної посвяти Аліна Шкорупська.

– Він розпочався з екскурсій у шкільний музей, де пізнання розумного і вічного оздобила українолюбством Заслужений учитель України Людмила Мудрак, - дізналася у заступника директора школи з виховної роботи Майї Кулай.  

Під час мандрівки Франковими стежками
Під час мандрівки Франковими стежками

  Першими подивували щирістю, декламуючи улюблені вірші Івана Франка, наймолодші. Конкурсантів-учнів 1-4 класів було багато, всі прагнули самобутньої досконалості. Малюючи героїв Франкових творів із збірки «Коли ще звірі говорили», малеча була щедрою на теплі кольори, як цього навчає вчитель художнього мистецтва, керівник гуртка «Юний художник» Богдан Рубель, тож на виставці десятками малюнків діти презентували свою сонячну країну франколюбів.  Були ще «Веселі перерви», свято осені від 3-А з букетами творчої фантазії педагога-організатора Надії Фищук і класного керівника Оксани Чернящук.  

 Учні 8-их і 9-их класів побували на екскурсії у Нагуєвичах, Дрогобичі, Тустані.  Поїздка відбулася вперше, але стане традиційною саме для цих класів.

Задивившись потому на  театралізоване дійство «Мандрівка стежками Франкових казок», на яке всіх запросили його сценаристи вчителі української мови в літератури Оксана Пилип’юк і Марія Рощина, школа розцвіла новою ідеєю мати постійно свій шкільний театр! Ролі у казках «Фарбований Лис», «Старе добро забувається», «Заєць і їжак» грали десятки дітей.

Тиждень  продовжився відкритим засіданням інтелектуального клубу «Франківські читання»,  діяльність якого курує відповідальна за науково-методичну роботу Аліна Шкорупська.  Старшокласники, з якими засідання готували Заслужений учитель України Людмила Мудрак, її колеги-вчителі  української мови і літератури Світлана Глушко і Тетяна Кульган,   блиснули достойними наставників знаннями та інтелектом! Цього разу злетіли розумом і серцями у всесвіти поеми «Мойсей»,  гімну інтелігенції «Не пора» і колись забороненого «Розвивайся ти, зелений луже».  Вела засідання Світлана Глушко.

Окрасою тижня «Ми – франківці!» були пісні, а у співі молодших і юних школярів вчувалася любов до свого покликання вчителя музичного мистецтва Валерія Окиса.

Ролі у казках «Фарбований Лис», «Старе добро забувається», «Заєць і їжак» грали десятки дітей.

Цікавою була  розповідь про Каменяра з поважної наукової висоти Вікторії Сірук (Поліщук). Їй, Аліні Шкорупській, усім учителям української мови і літератури, класним керівникам, учням дякував  директор ЗОШ І-ІІІ ступеня №1 імені Івана Франка Віктор Савчук.

 А нещодавно учні 8-их і 9-их класів побували на екскурсії у Нагуєвичах, Дрогобичі, Тустані.  Поїздка відбулася вперше, але стане традиційною саме для цих класів.

– Багато учнів  вступають у коледжі, ліцеї,  тож нехай рідна школа з іменем Івана Франка запам’ятається їм ще й власними кроками, зробленими по стежках, якими ходив Франко, - розпитала в автора ідеї Майї Кулай.

Пані Майя запросила у цю мандрівку колег-початківців. Лише перший рік у школі працюють соціальний педагог Валентина Мазуркевич і психолог Юлія Поченюк, другий – учитель початкових класів Мар’яна Войтюк. Освітяни-франківці доброзичливо і таким запрошенням тепер будуть посвячувати молодих педагогів у свою шкільну родину.

Telegram Channel