Оприлюднено імена претендентів на Державну премію імені Шевченка - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
Оприлюднено імена претендентів на Державну премію імені Шевченка

Волинь-нова

Оприлюднено імена претендентів на Державну премію імені Шевченка

Підсумки будуть підведені до дня народження Т.Г.Шевченка - 9 березня

У літературну категорію потрапив 21 номінант, серед яких письменник Олександр Ірванець з романом "Харків +1938", що вийшов в цьому році. У ньому автор розповідає, як могла скластися історія нашої країни, якби УНР вистояла. 

Оприлюднено імена номінантів на головну премію України в галузі мистецтва - Шевченківську премію. Щорічно вона присуджується в декількох напрямках: кіно, література, музика, театр і візуальне мистецтво. Підсумки будуть підведені до дня народження Т.Г.Шевченка - 9 березня, повідомляє ІнфоКава з посиланням на Сегодня.

У літературну категорію потрапив 21 номінант, серед яких письменник Олександр Ірванець з романом "Харків +1938", що вийшов в цьому році. У ньому автор розповідає, як могла скластися історія нашої країни, якби УНР вистояла. Також в списку опинилися Віталій і Дмитро Капранови зі своїм романом "Забудь-річка", виданим в 2016-м. Того ж року він увійшов в шорт-лист престижної премії "Книга року Бі-бі-сі".

Візуальне мистецтво представили 14 номінантів. Серед них художники Софія Атлантова і Олександр Клименко з їх "Іконами на ящиках з-під патронів", Володимир Сліпченко і цикл арт-лайн портретів "Обрані часом". Поборються за премію і скульптори: Микола Білик та його пам'ятник Івану Мазепі в Полтаві, автори пам'ятника Олені Телізі в столичному Бабиному Яру Олександра Рубан і Віктор Липівка. Премію також може отримати і автор знаменитої Пейзажної алеї в Києві Костянтин Скритуцький.

У кіномистецтві номінували п'ять робіт, серед яких стрічка Віктора Веретенникова "Гетьман" і цикл фільмів "Вавілон13" про Евромайдан. А за театральну премію битимуться лише чотири номінанта.

Щорічно розмір премії переглядається - його стверджує президент своїм указом. Премія цього року дорівнює 240 тис. грн.

Довідка: Премія існує 56 років. Серед багатьох нагороджених - поети Павло Тичина, Максим Рильський, Павло Вірський - хореограф, композитор Дмитро Шостакович, письменник Григорій Тютюнник і поет Василь Стус, композитор Володимир Івасюк (всі троє - посмертно). Серед лауреатів були були політики В'ячеслав Чорновіл та Левко Лук'яненко, письменниця Марія Матіос, режисер Олег Сенцов. У 2010 році письменник Василь Шкляр відмовився від премії, тому що був незгоден з українофобською позицією міністра Дмитра Табачника.