Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
Як луцькі філологи та журналісти відзначили тиждень згуртованості

Волинь-нова

Як луцькі філологи та журналісти відзначили тиждень згуртованості

Щодня протягом 6-10 листопада найкомунікативніший факультет зустрічав гостей, а викладачі та студенти зуміли перетворити звичайні будні на свята

Більшість заходів мала мовно-літературну спрямованість: творчі зустрічі з митцями слова та презентації книг. Вже не вперше тут побував письменник, публіцист, видавець, державний і політичний діяч Володимир Шовкошитний. Остап Дроздов – журналіст, письменник, автор та ведучий політичних ток-шоу виклав своє бачення журналістики, а також представив романи «№ 1» і «№ 2», – розповідає Факультет філології та журналістики

Студенти побували на творчій зустрічі з Миколою Мартинюком, письменником, видавцем, літературним критиком, директором Поліграфічно-видавничого дому «Твердиня» в університетській бібліотеці з ініціативи методиста Світлани Кресак. Учасниками імпрези стали письменники Галина Яструбецька, Петро Коробчук, Ольга Ляснюк, директорка мережі книгарень «Руніка» Руслана Лазарева, а також тріо бандуристок «Дивоструни» і студенти-філологи, учасники поетичної студії «Суцвіття». 

 

7 листопада приїздила у гості письменниця, журналістка, медіаекспертка Світлана Єременко, а 8-го – брати Капранови презентували масштабне журналістське розслідування – «Майдан: таємні файли».

Літературна кав’ярня «Осінньо-інтимний листопад на ФФтаЖ» та її ініціаторка поетеса і доцент Наталія Шульська релаксували з піснями під гітару, читали поезію і прозу, пили ароматну каву і спільно написали вірш.

Професорка Світлана Богдан провела лінгвостилістичний конкурс «Моє улюблене слово, або Факультет у свічаді слова».Розкішні фото «білого птаха з чорною відзнакою» показала професор Світлана Богдан на виставці «Боцюнивському роду нема переводу» та презентувала розкішні фото «білого птаха з чорною відзнакою» на виставці «Боцюнивському роду нема переводу».

Студенти 3 курсу полоністики читали польською мовою уривки з «Лісової пісні» Лесі Українки та інсценізували діалоги з «Боярині» разом із натхненницею доцентом Оленою Маланій.

Магістранти групи Укр-5.2МО створили експозицію «Рід: коріння українськості» зі світлин своїх дідусів і бабусь, світлих споминів про предків.

Доцент Ольга Яблонська розповідала про прозу Кобзаря Дармограя, а Вікторія Соколова – про дзеркало в дзеркалі міфології та літератури.

Професор Марія Моклиця «Магію слова: від первісного синкретизму до модерної сецесії» поєднала з презентацією двох нових книжок – монографії «Алегоричний код літератури, або Реабілітація алегорії триває» та навчального посібника «Модернізм в українській літературі ХХ ст.».

Професор Галина Яструбецька запросила колег, студентів і гостей на лекцію-перформанс «Енергетичний вимір художнього тексту», Ніна Данилюк розповіла про графічні скарби історико-археологічного заповідника Кам’яна Могила поблизу Мелітополя, Маргарита Жуйкова для студентів, аспірантів і викладачів провела майстер-клас із етимологізації фразеологізмів.

 

9 листопада, в День української писемності та мови, доцент Василь Старко презентував цікаві проекти гурту r2u – електронні перекладні російсько-українські та інші словники, а також комп’ютерну програму з перевірки тексту. Доцент Лариса Павленко представила книжки з серії «Пам’ятки української мови», зокрема й унікальне оригінальне видання Псалтиря з ХІХ ст.; студенти могли не тільки почути про ці скарби, але й полистати їх.

Студенти Діана Кривінська та Іванна Власюк цього дня провели жартівливий тест «Наскільки ти філолог?». Кафедра історії та культури української мови – перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)».

Цей тиждень показав згуртованість нашої філологічно-журналістської родини, колосальний освітній, академічний і творчий потенціал працівників та студентів.

Про журналістику і не тільки студенти спілкувалися з відомою телеведучою Галиною Падалко, редакторкою ТСН.ua Оленою Кузьмич, робили ляльки-мотанки з дизайнеркою Наталією Слюсаревською і ще багато-багато всього.

«Цей тиждень показав згуртованість нашої філологічно-журналістської родини, колосальний освітній, академічний і творчий потенціал працівників та студентів. З особливою приємністю відзначу добрі організаторські здібності молодих людей, які навчаються в нас. Щиро дякуємо нашим гостям, а також кожному, хто долучився до святкових заходів», – підсумував декан факультету Юрій Громик.

Telegram Channel