Невже Рада Європи піде на самогубство? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
Невже Рада Європи піде на самогубство?

Волинь-нова

Невже Рада Європи піде на самогубство?

Невже Рада Європи піде на самогубство?

Про це заявив генеральний секретар організації Турбйорн Ягланд в інтерв'ю виданню Financial Times, передає «Радіо Свобода».

За його словами, таке рішення припускають через побоювання, що Росія у зв'язку з обмеженнями може вийти з цієї організації, а це, як вважають у Раді Європи, може стати ударом по захисту прав людини в світі.

У нас буде Європа без Росії. Це буде великим кроком назад для Європи

"Ніхто не хоче давати сигнал, що ми приймаємо анексію Криму. Справа не в підриві цієї принципової позиції", - уточнив Ягланд. Він додав, що представники Ради Європи повинні "в перспективі мати на увазі мандат" організації, який передбачає "захист прав людини в Росії, в Криму і де-небудь на континенті". На його думку, Європейський суд із прав людини і Конвенція 1949 року також ще важливі і для російських громадян. І якщо Росія залишить РЄ, "це буде негативна подія і для Європи".

"У нас буде Європа без Росії. Це буде великим кроком назад для Європи", - запевнив Ягланд.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше екс-міністр закордонних справ України, дипломат Володимир Огризко заявив, що зняття санкцій із РФ Парламентською асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ) і відновлення її участі в роботі органу означатиме кінець асамблеї як організації і структури.