Вчені відновили ДНК чорношкірого раба за сприяння його нащадків - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.03 € 32.77
Вчені відновили ДНК чорношкірого раба за сприяння його нащадків

Волинь-нова

Вчені відновили ДНК чорношкірого раба за сприяння його нащадків

Чоловік, якого стосується дослідження, помер 200 років тому

Вчені з Ісландії на чолі з Агнаром Хельгасоном взяли генетичні зразки нинішніх нащадків людини, померлої двісті років тому, і частково реконструювали його ДНК, передає Ukr.Media з посиланням на Nature.

Тепер фахівці можуть відтворити ДНК будь-якої історичної особистості, що народилася після 1500 року, якщо відомі її живі нащадки.

Раніше такі результати можна було отримати після аналізу останків, але завдяки цьому експерименту все спростилося. Тепер фахівці можуть відтворити ДНК будь-якої історичної особистості, що народилася після 1500 року, якщо відомі її живі нащадки.

Що стосується героя дослідження, то ним виявився чорношкірий раб Ханс Йонатан, народжений у 1784 році на острові Санта-Крус в данській колонії. Власник плантації повернувся в Данію і взяв слугу з собою. У цій країні на той момент рабство було заборонено, і Ханс скористався моментом, оголосивши себе вільним, але суд він програв. Йонатан знайшов притулок на острові, став фермером і обзавівся сім'єю. Він був єдиним у своєму роді на тій території. Нині проживають його 182 нащадка.