В Україні виявили золоту жилу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.44 € 33.53
В Україні виявили золоту жилу

Волинь-нова

В Україні виявили золоту жилу

У Рахівському районі, що на Закарпатті, виявлено велике родовище золоторудних покладів

Про це йдеться у звіті Національної акціонерної компанії «Надра України» «Західукргеологія» про підсумки діяльності за минулий рік, пише прес-центр Держслужби геології і надр України. За їхніми даними, поклади дорогоцінного металу становлять 2,4 тонни.

За попередніми даними, поклади дорогоцінного металу становлять 2,4 тонни.

«Вагомий результат отримано по пошуковій оцінці рудопроявів золота в Рахівському районі Закарпатської області. На основі проведених раніше бурових, гірничих та лабораторних робіт, Рахівською геолого-пошуковою партією (начальник – Нечепуренко Н.В.) Львівської ГРЕ виконано оцінку прогнозних ресурсів золота рудних тіл Білопотікського рудопрояву в кількості 2,4 тонн. Ці результати підтверджують перспективність подальших геологорозвідувальних робіт на рудопроявах Рахівського рудного району, які спрямовані на підготовку об’єктів для залучення інвестицій та переведення їх в ранг золоторудних родовищ», – повідомляють в Держгеонадрах. До слова, наразі на Закарпатті розташоване єдине чинне в Україні родовище з видобутку золота – Мужіївське. 

Крім того, згідно затвердженого пооб’єктного плану, в 2017 році продовжувались роботи з оцінки прогнозних ресурсів метану Львівсько-Волинського вугільного басейну із виявлення перспективних структур для підземного вилуговування калійних солей Передкарпаття, геологозйомочні та гідрогеологічні роботи. Продовжувалося ведення Державного водного кадастру та Державного обліку використання підземних вод, моніторингу поширення і розвитку інженерно-геологічних процесів та моніторингу підземних вод на території Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.