
Голова журі Людмила Натанчук: "Обрати переможця було дуже складно, бо кожен виступ достойний похвали".
В Луцькому педагогічному коледжі дали нове життя Лесиному слову
Студенти читали громадянську та інтимну лірику поетеси
«Вона була чернігівкою по батьковій лінії, полтавчанкою ‒ по матері, народилася на Житомирщині, а називала себе з гордістю волинянкою та оспівувала свій найрідніший край ‒ Волинь. Назвала себе Українкою, коли України ще не було на політичній мапі світу. Стала символом незламності й талановитості українського народу, а слово перетворила на зброю...»
Такими проникливими словами почалося літературно-мистецьке дійство в Луцькому педагогічному коледжі «Слово, моя ти єдиная зброє». Учасниками заходу стали фіналісти конкурсу декламаторів поезії Лесі Українки, який традиційно проводиться в навчальному закладі.
Студенти читали громадянську та інтимну лірику поетеси. Особливої проникливості виступам декламаторів надавали музичні твори на слова Лесі Українки у майстерному виконанні викладачів Вікторії Чайки, Ірини Малашевської, Валентини Герасимчук, Ольги Гришиної.
Перше місце у конкурсі завоювала Яна Пех ‒ студентка 1 курсу відділення «Музичне виховання», яка створила моновиставу за мотивами драми-феєрії «Лісова пісня» та вразила членів журі і глядачів справжнім акторським талантом.
Виступи конкурсантів оцінювало журі у складі Людмили Натанчук, артистки Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка; Миколи Мартинюка, члена Спілки письменників України, кандидата філологічних наук; Ірини Ковальчук, кандидата філософських наук, завідувача навчально-методичного кабінету Луцького педагогічного коледжу.
Як зазначила голова журі Людмила Натанчук, обрати переможця було дуже складно, бо кожен виступ достойний похвали. Найкращими з кращих журі назвало Катерину Фрончко, Каріну Левчук, Анастасію Палій, Дарину Бородчук. Перше місце у конкурсі завоювала Яна Пех ‒ студентка 1 курсу відділення «Музичне виховання», яка створила моновиставу за мотивами драми-феєрії «Лісова пісня» та вразила членів журі і глядачів справжнім акторським талантом.
Конкурс декламаторів вкотре засвідчив, що на початку ІІІ тисячоліття Лесине слово в устах молодих українців оживає, набуває актуальних смислів, збагачується новими інтонаціями, стає частиною сучасного життя та містком у майбутнє як безцінне духовне надбання.




