Курси НБУ $ 39.22 € 42.37
Супрун: перекис водню не загоює і не знезаражує рани

Цікаво, скільки українців повірять Супрун і перестануть купувати цей препарат?

Фото: Еспресо

Волинь-нова

Супрун: перекис водню не загоює і не знезаражує рани

Те, що рану можна помастити перекисом водню та це допоможе їй швидко загоїтися, є міфом

Про це в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала у Facebook, пише Еспресо.

За її словами, 3% розчин перекису водню, який багато сімей використовують як засіб першої допомоги при невеличких пораненнях не загоює і не знезаражує рани. «Якщо почитати спеціалізовану міжнародну літературу — ви не знайдете жодних доказів щодо ефективності 3% розчину перекису водню у процесі загоєння ран. Більш концентрований розчин (від 30% і вище) звісно подіє, проте тоді ви отримаєте хімічний опік», - написала Супрун.

Більш концентрований розчин (від 30% і вище) звісно подіє, проте тоді ви отримаєте хімічний опік

Сумнівною також є властивість розчину перекису водню знешкоджувати патогенні мікроорганізми та бактерії, оскільки є докази, що деякі мікроорганізми містять фермент каталази, яка дезактивує дію Н2О2. На самій інструкції 3% розчину перекису водню написано, що «при застосуванні препарату відбувається лише тимчасове зменшення кількості мікроорганізмів». «Перекис водню ефективний для механічного очищення рани — тобто з тим самим результатом ви можете промити її прохолодною або теплою проточною водою», - написала в.о. міністра.

За її словами, глибокі рани тим більше не потрібно промивати розчином перекису, адже це загрожує виникненням емболії (кисень, який виділяється, може потрапити до судин та перекрити проток крові). Це не скасовує того, що перекис водню корисний в інших медичних цілях, наприклад, для очищення інструментів. Проте не має переконливих підтверджень, що цей засіб допомагає захистити рану від зараження та допомогає загоїтися.

 

Telegram Channel