
Як розвивається тваринництво в області
Волинські фермери стануть конкурентноспроможними на європейському ринку через 5 років
Так вважає начальник Головного управління Держпродспоживслужби в області Богдан Лозинський
Учора на базі обласної фітосанітарної лабораторії провели навчання для зоотехніків та техніків штучного осіменіння агрогосподарств області, де йшлося про перспективи розвитку тваринництва. Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Волинської ОДА.
Відкриваючи захід, директор департаменту Юрій Горбенко підкреслив роль та цінність праці людей, що відповідають за утримання тварин у господарствах. Очільник головного аграрного відомства області прокоментував мету даного навчання: звіритися як розвиваються господарства та галузь в цілому, а також окреслити перспективи її розвитку в майбутньому.
Важливо! Господарствам необхідно ідентифікувати усе поголів’я ВРХ, оскільки дотації будуть надаватися лише на ідентифікованих тварин.
Одне із найбільш гострих питань в аграрній галузі сьогодні – прийняття нових стандартів щодо якості молока. Юрій Горбенко наголосив, що в державному та обласному бюджеті передбачені кошти на реалізацію програм підтримки тваринницької галузі та стимулювання підвищення якості молока в господарствах. До слова, молоко і першого і другого гатунку буде закуповуватися. Проте, молоко другого класу буде використовуватися у технічних цілях. Підвищити якість молока можливо. Для цього лише потрібно дотримуватися гігієнічних норм та вчасно охолоджувати молоко. Як приклад, директор департаменту АПР розповів про власницю особистого селянського господарства Тамару Андрейчук, що господарює у селі Дожва Турійсього району.
- Коли ми вийдемо на відповідний рівень виробництва, переробки та контролю за безпечністю продуктів, лише тоді ми зможемо конкурувати на європейських ринках, - зауважив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в області Богдан Лозинський та прогнозував, що це може статися приблизно через 5 років. В області уже працюють підприємства, продукція яких відповідає міжнародним стандартам, як приклад - СТзОВ ім. Лесі Українки Ковельського району (власник – Іван Смітюх). Також керівник Держпродспоживслужби в області зазначив, що перспектива розвитку агровиробництва - за фермерськими господарствами та великотоварним виробництвом, які здатні виготовляти продукцію високої якості.
