Серед волинян хвороба Паркінсона більш поширена, ніж у середньому по Україні
Учора відзначили Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона
Поширеність хвороби у країнах Європи складає біля 160 випадків на 100 тис. населення, у Луцьку – 77 випадків на 100 тис.населення, по Україні – 66 випадків на 100 тисяч осіб, повідомляє Луцька міська клінічна лікарня. Вперше ця хвороба виявляється у 10 – 12 осіб за рік. У стаціонарі 2017 року проліковано 10 пацієнтів із хворобою Паркінсона. Здебільшого такі пацієнти рідко потребують стаціонарного лікування, лише у складних діагностичних випадках або у випадках неуспішного амбулаторного лікування.
Найчастіше хвороба розвивається після 40 років, хоча можливі випадки більш раннього або пізнього розвитку. На жаль, незважаючи на те, що хвороба відома давно, причина її виникнення недостатньо з'ясована. Відомо, що при ній вражаються підкіркові структури головного мозку, зокрема базальні ядра, чорна субстанція, блакитна пляма. При цій хворобі мають місце нейрохімічні порушення: дефіцит дофаміну та надлишок ацетилхоліну.
Поширеність хвороби у країнах Європи складає біля 160 випадків на 100 тис. населення, у Луцьку – 77 випадків на 100 тис.населення, по Україні – 66 випадків на 100 тисяч осіб
Тому в лікуванні використовуються препарати замісної терапії, що містять дофамін або ті препарати, які збільшують його вивільнення. В окремих випадках застосовують холінолітичну терапію (тригексифеніділ), однак необхідно пам'ятати про побічні ефекти цього препарату. В кожному конкретному випадку підбір терапії проводиться невропатологом.
Захворювання носить прогресуючий характер. В його перебігу відмічається стадійність: початкові прояви, стадія захворювання, період ускладнень терапії.
Ранні прояви хвороби Паркінсона:
- порушення психічної діяльності ( тривога, депресія);
- надмірне слиновиділення;
- порушення нюху;
- порушення сну;
Потім з"являються наступні симптоми:
- затруднення при рухах;
- надмірна скутість в кінцівках, найчастіше з якоїсь однієї сторони;
- хода дрібними кроками;
- зниження міміки обличчя (маскоподібне обличчя);
- тремтіння в кінцівках;
- мова стає більш тихою, затрудненою;
- часто порушується сечопускання;
- порушення почерку(більш дрібний);
- розлади пам'яті.
У випадку вчасної діагностики захворювання, можливе сповільнення перебігу хвороби, а також покращення якості життя, завдяки корекції клінічних симптомів паркінсонізму.