Курси НБУ $ 41.45 € 46.96
Глава УПЦ КП Філарет: «Ми хочемо, щоб українська церква була єдиною, міцною основою нашої української держави»

«Вічная пам»ять» - Героям, які загинули на Сході; під час прес – конференції глави УПЦ КП Філарета

Алла Лісова

Глава УПЦ КП Філарет: «Ми хочемо, щоб українська церква була єдиною, міцною основою нашої української держави»

Учора очільник УПЦ КП відправив літургію у Володимирі-Волинському та зустрівся з представниками влади, громадськості та преси

- Любити треба кожну людину в тому числі і ворога, але зло і гріх треба ненавидіти. Не ми прийшли у Росію убивати росіян, а Путін прислав своїх людей убивати українців. Як повинен вести себе християнин? Він повинен віддати своє життя і захистити свого ближнього. Ось ми покладали квіти до портретів тих, хто поліг. Правильно вони зробили, і тому ми маємо незалежну державу, а спекулювати християнською любов’ю не треба, - так сказав предстоятель УПЦ КП під час прес –конференції у стінах Володимир – Волинської міської ради, відповідаючи на запитання, як чинити тим, хто бере участь у військових діях на Сході, як виконати заповідь про любов до ворогів.

Філарет розповів про свій візит до Європейського парламенту на запрошення Європейської народної партії. Мета – просити підтримки для нашої країни, щоб українська церква скоріше отримала автокефалію, для Вселенського Патріарха, тому що зараз на нього йде дуже великий тиск із боку Москви. Для того, щоб він витримав це, вірні церкви моляться.

- Ми віримо, що наша молитва буде недаремною. Це – перше. А друге: обставини, в яких опинився сьогодні Патріарх Варфоломій, примушують його зробити вибір. Тому ми переконані, що документ про автокефалію Української Православної Церкви буде. Голова Європейської народної партії підготував лист і буде направлена людина, яка поїде у Стамбул, зустрінеться з Патріархом і вручить йому цей лист.

Святійший розповів про зустрічі з генеральним секретарем Європейської конференції церков, яка готова прийняти нашу Церкву до свого складу, коли отримаємо Томос, та з секретарем Римо-католицької конференції Європи.

- Як бачите, ми пробиваємо і з нами готові спілкуватися, особливо тепер, коли іде на Сході війна від закінчення якої залежить і майбутнє Європи. Тому європейці це знають і підтримують Україну,– підкреслив Філарет.

Обставини, в яких опинився сьогодні Патріарх Варфоломій, примушують його зробити вибір. Тому ми переконані, що документ про автокефалію Української Православної Церкви буде.

Він повідомив, що греко-католицька церква, римо-католицькі єпископи України й навіть протестанти - за об’єднання. Коли запитали Святійшого, як прості люди можуть своїми діями посприяти, аби у нас була єдина Церква, він відповів:

- Коли наша Церква буде визнаною, вони можуть просто приєднуватися. У своїх парафіях збиратися і визначатися: до якої Церкви вони належать: якщо до української, то повинні приєднатися до нас, якщо хочуть до російської – можуть належати до неї. Ми не хочемо насильно об’єднувати всіх православних, бо це буде Церква, в якій точитиметься боротьба всередині. Ми хочемо, що Українська Церква була єдиною, міцною основою нашої Української держави. Щоб в Українській Церкві об’єднання відбувалося в дусі християнської любові, бо вона єднає, а гріх роз’єднує. Ми маємо намір іти дорогою любові та вільно приймати владу Української Церкви. Бо саме церква зможе згуртувати людей в одній країні і захистити від розбрату.

Журналістів цікавило, чому не прийшли на зустріч представники Української православної церкви Московського патріархату. Патріарх Філарет висловив припущення, що, певно, не захотіли. Адже офіційно було оголошено про його приїзд. Так, наприклад, настоятель римо – католицького собору Іоакима та Анни ксьондз Лєшєк Кошляга був присутній. «Якщо захочуть – ми з радістю їх приймемо», - зазначив Патріарх.

Діалог у форматі запитань і відповідей тривав в доброзичливій, щирій атмосфері. Тому навіть гострі теми обговорювалися з позиції неконфліктності та виваженості.

Чи зможуть служителі церкви МП, котрі допомагали бойовикам на Сході і продовжують це робити, увійти у лоно автокефальної єдиної помісної церкви, якщо її створення буде вирішено позитивно?

Якщо ці священики допомагали агресору поневолювати Донбас, а потім прийдуть до нас, ми маємо знати, чи не коїли вони важких злочинів проти людей. Якщо ж ні - приймемо їх до себе. Якщо ж винні - їх судитиме держава, - зазначив Філарет.

На запитання щодо подальшої долі історичної пам’ятки Успенського собору глава УПЦ КП висловився так:

- На чиїй землі він стоїть? На українській? От вам і відповідь на ваше запитання.

Якщо ці священики допомагали агресору поневолювати Донбас, а потім прийдуть до нас, ми маємо знати, чи не коїли вони важких злочинів проти людей. Якщо ж ні - приймемо їх до себе. Якщо ж винні - їх судитиме держава

До слова, за час свого предстоятельства  у Володимирі-Волинському Патріарх Філарет побував вдруге. Святійший поділився своїми враженнями від древнього міста Волині, зазначивши, що його приємно вразили згуртованість віруючих, які прийшли на богослужіння в собор Різдва Христового, а також ошатність і чистота княжого міста.

У соборі Різдва Христового він відправив святкову літургію, присвячену пам’яті одного з перших володимирських єпископів Стефана. Філарету співслужили вісім єпископів та благочинні Володимир-Волинської і Турійської єпархій. «Многая літа» на честь Святійшого патріарха та молитву «За Україну» дружно заспівали кілька сотень мирян, котрі прийшли на службу послухати духовного пастора нації, отримати від нього благословення. Предстоятель УПЦ Київського патріархату разом із духовенством та представниками влади поклали квіти до стели пам’яті воїнів, загиблих в АТО, та помолились.

 
Telegram Channel