Курси НБУ $ 41.73 € 49.12

КВОЧКА — НАЙКРАЩИЙ ІНКУБАТОР

Так кажуть досвідчені господині. Вони вважають, що куплені курчата не замінять виводок з-під мами-квочки...

Так кажуть досвідчені господині. Вони вважають, що куплені курчата не замінять виводок з-під мами-квочки.

Отож, якщо бачите, що курка заквоктала, то не варто одразу садити її на яйця. Краще зачекати днів зо три, щоб переконатися, що вона сидітиме. Гніздо треба приготувати заздалегідь: встелити його чистим та м’яким сіном чи соломою і поставити у тихе і темне місце. Бажано садити квочку на гніздо, на якому вона любила нестися. Адже у виборі місця ці птахи дуже вередливі. Квочка може відмовитися сидіти на гнізді, яке їй не до вподоби.
Кожна господиня хоче, щоб було більше курочок, а не півників. Для цього квочці слід підкласти яйця із заокругленими кінцями. Причім чисті і свіжі. І ні в якому разі не з холодильника. Зазвичай під квочку кладуть 21 яйце,а якщо курка невелика, то 17—19. Квочка має повністю покрити всі яйця. Якщо ж така кількість яєць замала, то краще на роль квочки візьміть індичку. Їй у гніздо можна покласти до 35 яєць. Індички дуже хороші мами і довше водять виводок. Щоб у гнізді краще зберігалося тепло, дно вистеліть гусячим пухом.
Садити квочку бажано ввечері, хоч дехто каже, що найкращий виводок буде, якщо яйця підкласти у неділю вранці. Висиджувати приплід квочка повинна 21 день. Через 5—6 днів можна перевірити, чи немає бовтів. Передивившись на світло, незапліднені яйця відразу заберіть. Щоб до квочки не лізли інші кури, треба накрити гніздо ящиком або кошиком. Вранці квочку погодуйте сухим зерном і випустіть погуляти. Дбайте, щоб біля неї завжди була свіжа і чиста вода, а ще пісок або попіл. Квочки дуже люблять «купатися». На 21-ий день треба подивитися, чи не починають вилуплюватися курчата. Оскільки рідко трапляється таке, щоб з усіх яєць курчата вилізли одночасно, до квочки треба навідуватися протягом дня через кожні півгодини—годину.
Telegram Channel