Курси НБУ $ 41.29 € 44.97

БЕЗ ЩЕПЛЕНЬ НЕ ПРИЙМУТЬ В САДОЧОК?

Згідно з існуючим законодавством ті щеплення, які включені до Національного календаря імунізації, є обов’язковими...

“Наша донечка часто хворіла, а тому ми відмовились від деяких щеплень. Адже тепер багато пишуть про те, що щеплення може негативно вплинути на організм дитини. Ми вважаємо, що думку батьків повинні враховувати. Однак кажуть, що дитину без довідки про щеплення не приймуть в садочок. Наскільки це правильно? Марія і Олександр Ковалюки”.

Відповісти на це запитання ми попросили лікаря-епідеміолога обласної санепідемстанції А. М. Фронц.
— Профілактичні щеплення — не особиста справа, адже йдеться про попередження спалахів інфекційних хвороб і навіть епідемій. Згідно з існуючим законодавством ті щеплення, які включені до Національного календаря імунізації, є обов’язковими. Дітям, які без поважних причин не отримали їх, справді не дозволяється відвідувати дитячі заклади.
Деякі батьки помилково вважають, що інфекційних захворювань не уникнути, і що раніше дитина перенесе хворобу, тим краще. Але ж діти молодшого віку важче переносять інфекційні захворювання. Часто вони не минають безслідно. Навіть після “безневинного” епідпаротиту (у народі кажуть “свинка”) може розвинутись цукровий діабет, безпліддя у чоловіків. Інфекція кору сприяє виникненню гломерулонефриту, розсіяного склерозу, системного червоного вовчка, і навіть інсулінозалежного діабету. Захворювання на краснуху особливо небезпечне для дівчаток, бо може спричинити самовільні викидні у майбутніх матерів, народження дітей з вадами. Майже щороку в області помирають люди, які не щеплені проти дифтерії. Тому безпечніше все ж дотримуватись календаря імунізації.
Дехто каже, що і після щеплення можна захворіти. Таке трапляється, але хвороба протікає легше. Причини того, що щеплення не спрацьовують, різні: часом організм не здатний створювати імунітет, в іншому випадку були збої у термінах вакцинації.
Уже на перший—третій день життя новонароджену дитину в пологовому будинку вакцинують проти вірусного гепатиту В і туберкульозу. На першому році немовля отримує щеплення проти вірусного гепатиту, кашлюка, дифтерії, правця і поліомієліту. У рік дитину вакцинують проти кору, епідпаротиту, краснухи. Ці щеплення запускають в організмі механізм вироблення імунітету. А для того, щоб він закріпився, у визначений термін проводять ревакцинації.
Іноді батьки бояться ускладнень після щеплення. На введення вакцини організм обов’язково реагує, часом підвищується температура, трапляються розлади кишківника, катаральні явища. Через день—два ці прояви минають. Всі щеплення роблять лише здоровим дітям після огляду лікарем або фельдшером.
Telegram Channel