
Книгу про Холмську ікону Богородиці автор вручає родині Горлицьких.
Холмська Богородиця надихає істориків на книги
2 жовтня в Музеї волинської ікони відбулася презентація монографії доктора історичних наук, завідувача відділу історії середніх віків Інституту Українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України Володимира Александровича «Холмська ікона Богородиці з Емануїлом» (Львів, 2018 р.)
Монографія присвячена одному з найвизначніших відкриттів українських земель – іконі Богородиці з Емануїлом із собору Різдва Богородиці в Холмі, яка зберігається у Музеї волинської ікони в Луцьку.
У презентації взяли участь автор книги Володимир Александрович та розробник макету і мистецького оформлення видання Федір Лукавий.
У монографії ж «Холмська ікона Богородиці з Емануїлом» автор докладно аналізує пам'ятку та зіставляє її з широким колом зразків Візантії та Італії.
Володимир Александрович консультуваав створення двох експозицій (1993, 2001) з обстеження культових споруд Волині, а 2000-го року після передачі до фондів музею Холмської Чудотворної ікони Богородиці, атрибутував її, як взірець візантійського малярства XII ст. Через рік він написав наукову розвідку про образ, як унікальну пам'ятку в іконописі православного Сходу та католицького Заходу VII-XIV ст.
У монографії ж «Холмська ікона Богородиці з Емануїлом» автор докладно аналізує пам'ятку та зіставляє її з широким колом зразків Візантії та Італії.
Автор вручив книгу доньці Надії Горлицької — Наталі, символічно передаючи її в руки директора Краєзнавчого музею Анатолія Силюка. А пані Наталія зазначила:
– Моя родина передала цю ікону музеєві в надії, що служитиме людям і Богові у добрій справі. Ми зріднилися з Музеєм волинської ікони, який був біля витоків відродження цієї ікони. Біля образу науковці надихаються творити свої нові відкриття. Але насамперед ікона Богородиці Холмської для того, щоб люди приклонили голови й серця в молитві, і сюди йдуть численні паломники. Музейні працівники стільки праці вкладають, оберігаючи старовинні ікони Волині, і їм треба допомогти – розв'язати питання з приміщенням фондів на вулиці Ярощука.
Презентацію книги відвідали: духовенство, виконувач обов'язків міського голови Григорій Пустовіт, історики, краєзнавці Волині.


