Курси НБУ $ 41.71 € 47.31
Експерти ВООЗ оцінили роботу «швидкої» в Україні

У середньому в межах 10 хвилин здійснюється 56% усіх викликів

Главком

Експерти ВООЗ оцінили роботу «швидкої» в Україні

В кожному регіоні нашої держави протягом 3 діб волонтери ВООЗ спостерігали за роботою бригад ЕМД. Групи спостерігачів працювали у 26 довільно обраних українських населених пунктах (з населенням більше 10 000 людей), на 30 підстанціях швидкої допомоги. Вони провели по 72 години чергування разом із бригадами і виїжджали з ними на виклики

Експерти ВООЗ прийшли до висновку, що в середньому в межах 10 хвилин здійснюється 56% усіх викликів, в межах 20 хвилин – 94% викликів; середній час перебування на місці події — 17 хвилин; середній час транспортування до лікарні — 10 хвилин; 53,7% невідкладних викликів закінчилися транспортуванням до лікарні та госпіталізацією пацієнтів.

В середньому в межах 10 хвилин здійснюється 56% усіх викликів, в межах 20 хвилин – 94% викликів; середній час перебування на місці події — 17 хвилин; середній час транспортування до лікарні — 10 хвилин; 53,7% невідкладних викликів закінчилися транспортуванням до лікарні та госпіталізацією пацієнтів.

Препарати, які використовують при наданні екстреної медичної допомоги, не завжди мають доведену ефективність та доцільність використання в конкретних випадках. Наприклад, найбільш поширений препарат, який застосовують при скаргах на біль у грудях, – магнезія. При цьому її неефективність при гострому інфаркті міокарда, корекції серцевого ритму та позалікарняній зупинці кровообігу вже доведена науковцями.

Крім загальних рекомендацій щодо збільшення фінансування системи ЕМД, експерти пропонують приділити увагу системі навчання та підвищення кваліфікації працівників, зокрема створити навчально-тренувальні центри у всіх регіонах; розробити вимоги та передбачити кошти для створення відділень екстреної медичної допомоги у лікарнях.

Telegram Channel