Луцьк відроджуватиме фольклорні традиції україно-польського прикордоння в рамках транскордонних проектів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.45 € 26.49
Луцьк відроджуватиме фольклорні традиції україно-польського прикордоння в рамках транскордонних проектів

Проект передбачає проведення етно-фестивалю в Луцькій музичній школі №1.

facebook.com/muzshopenalutsk

Луцьк відроджуватиме фольклорні традиції україно-польського прикордоння в рамках транскордонних проектів

Місто впроваджуватиме два міжнародні мікропроекти

Під час зустрічі в місті Несвіж (Республіка Білорусь) Спільний моніторинговий комітет (СМК) Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 затвердив результати 2-го конкурсного набору проектів, інформує Луцька міська рада.

Набір стосувався мікропроектів та тематичної цілі "Спадщина". СМК вирішив співфінансувати 74 проекти з 250 поданих заявок. Загальний обсяг співфінансованих проектів становить 4,14 млн євро. До списку переможців потрапили 2 проекти, які впроваджуватиме Луцька міська рада.

Один з проектів – "Спільна культурна спадщина: відродження фольклору на українсько-польському прикордонні" підготовлений департаментом культури Луцької міської ради. Партнерами проекту є також Луцька музична школа №1 імені Фридерика Шопена та школа у Волі Ухруській (Влодавський повіт Люблінського воєводства Республіки Польща). Загальний бюджет проекту становить 64 987 євро, у тому числі для міста Луцька – 30 351 євро.

Загальний обсяг співфінансованих проектів становить 4,14 млн євро. До списку переможців потрапили 2 проекти, які впроваджуватиме Луцька міська рада. 

Проектом передбачено проведення літньої мистецької етношколи у Волі Ухруській за участі дітей та викладачів музичних закладів Луцька, етно-фестивалю в Луцькій музичній школі №1, а також розробка маркованих туристичних шляхів стежками фольклорної спадщини; друкований та електронний альбом зібраної фольклорної спадщини, електронна та друкована туристична мапа шляхів фольклорної спадщини обох територій та аудіозаписи зібраного мелосу.

У другому проекті, назва якого “Джерела і корені. Промоція культурної спадщини в містах прикордонного регіону Хелм і Луцьк”, головним партнером виступатиме місто Хелм (Республіка Польща). Проектом передбачено організацію театральних та музично-танцювальних зустрічей, створення та представлення вистав на основі легенд Луцька та Хелма, а також організацію спільних концертів за участю фольклорних колективів обох міст-партнерів. З цією метою будуть закуплені костюми для артистів. Загальний бюджет проекту становить 80 040 євро, у тому числі для міста Луцька – 32 490 євро.