
Нічого собі артефакт!
У Шацьку знайшли перстень з тризубом
Недавно в урочищі Гора було знайдено перстень, на якому є один з ранніх видів тризуба
Зображення широкі і заглиблені, тобто можуть залишати відбиток подібно печатці. Сигнет виготовлений з міді і покритий тонким шаром срібла, яке збереглося лише частково. В центрі щитка круглої форми знаходиться тризуб, довкола якого виділене крапочками поле. А за ним – написи кирилицею. Літери погано читаються, тому над розшифруванням ще треба попрацювати. Але відомо напевно, що зазвичай там вказували ім’я власника.
Сигнет міг належати людині з високим соціологічним становищем на кшталт знатного боярина, купця чи навіть княжича. Досі в Шацькому районі подібних перснів було знайдено вже кілька, але з іншою символікою.
Датують подібні персні кінцем ХІІІ – ХІV століттями. Сигнет міг належати людині з високим соціологічним становищем на кшталт знатного боярина, купця чи навіть княжича. Досі в Шацькому районі подібних перснів було знайдено вже кілька, але з іншою символікою. На деяких з них зображені птахи, сонце чи хрести. Походять вони з сіл Пулемець, Пульмо, Світязь та з самого Шацька.
Розквітлий тризуб, який нині красується на гербі Шацька, також був запозичений із зображення на перстені, знайденому на городищі в урочищі Сад, яке датують ХІІ –ХІІІ століттями.
Тарас КОВАЛЬЧУК
Перстень з тризубом з урочища Гірка.
Перстень з урочища Сад, з якого взята ідея для герба Шацька.
Щитки перстнів з Шацького району (Шацьк, Світязь, Пульмо , Пулемець).
Ось так виглядав перстень на руці княжого дружинника чи боярина.
