
Керівник ТзОВ «Астра» Василь Туриашвілі розповів про плани підприємства.
У Звинячому на Горохівщині не перестають кипіти пристрасті навколо курників
Ще в 2007-му році селяни продали розпайовану тваринницьку ферму нинішньому керівнику ТзОВ «Астра» Василеві Туриашвілі під пташники
Тепер власник має намір збудувати на території ще три курники. Жителі вулиці, що межує з територією ТзОВу, висловилися проти забудов. Кажуть, що їм шкодить сморід, який у певні дні до їх будинків приносить вітер, а нечистоти з ферми вивозяться на поля.
Кажуть, що їм шкодить сморід, який у певні дні до їх будинків приносить вітер, а нечистоти з ферми вивозяться на поля.
На громадські слухання зібрался в сільському будинку культури. Мали прийняти рішення щодо проєкту «Детальний план території для реконструкції, будівництва та обслуговування птахоферми площею 6,2708 га по вулиці Козацькій в селі Звиняче Горохівського району, Волинської області». Виконати цю місію прийшли і ті, хто розуміє, що «Астра» з її податками в бюджет Звиняченської сільської ради та безвідмовною благодійною допомогою на розвиток соціальної інфраструктури, на яку не скупиться безвідмовний Василь Туриашвілі, – то золоте дно для розвитку села; і ті, хто пророкує через курей вимирання села.

Разом із замовником Василем Туриашвілі зареєструвалося 100 чоловік. Згідно з Порядком їх проведення, після оголошення порядку денного, який зачитала голова слухань, директор Звиняченської ЗОШ І-ІІІ ступеня, депутат Звиняченської сільської ради Людмила Біланчук, присутні мали заслухати інформацію замовника про розроблений проєкт містобудівної документації. Але надати її пану Туриашвілі повністю не дали. Незгодні найперше звинуватили сільську раду в тому, що вона не отримала по електронній пошті пропозицій «проти розширення будівництва ТзОВ «Астра».
Потому серед зливи реплік, іронічних вигуків і навіть звинувачень у підкупі службовців, які проводять дослідження і надають експертні оцінки, Василь Туриашвілі встиг лише пояснити, що окрім трьох курників «Астра» добудує склад соломи і приміщення для обслуговуючого персоналу ферми. Був відвертий, що санітарно-захисна зона до житлових забудов була зменшена, але без порушень чинного законодавства.
«План передбачає розширення будівництва, але не розширення потужності ферми, тобто, у пташниках буде не більше мільйона курей. Сьогодні є тенденція вирощувати їх без антибіотиків, що вимагає зменшення густини посадки.
План передбачає розширення будівництва, але не розширення потужності ферми, тобто, у пташниках буде не більше мільйона курей. Сьогодні є тенденція вирощувати їх без антибіотиків, що вимагає зменшення густини посадки.
В проєкті є цілий розділ, в якому прописані пиловловлюючі системи, заходи щодо зниження рівня шумів, благоустрій й озеленення, якого вимагають жителі вулиці. Воно буде здійснюватися обов’язково, бо мусить бути передбачене в проєктній документації будівництва. Щодо санітарно-екологічних дозволів, то за них узяли на себе відповідальність усі необхідні служби, інститути, які видавали погодження та дозволи. Невиконання вимог передбачає великі штрафи», – конкретизував керівник.

Не переконувати – почути думки селян і аргументувати свої на громадські слухання прибули голова районної ради Тарас Щерблюк, в.о.голови райдержадміністрації Андрій Розтока, помічники-консультанти Народного депутата України Вячеслава Рубльова Людмила Марадевич і Віра Баландіна, начальник Горохівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Микола Крисюк, начальник відділу цього управління Оксана Худзик, депутат районної ради, жителька Звинячого Оксана Камоцька.
Представники з району радили звиняченцям не робити поспішних висновків, уявивши себе на місцях жителів віддалених сіл, де немає підприємств, податків, а отож закриваються ФАПи, школи, клуби… Село житиме тоді, коли в ньому щось будуватиметься. Люди мали б знати, що кожне виробництво має свою специфіку, а запах гною ще не означає гибель людства. Пропонували знайти розумний компроміс, зрозумівши, що «Астра» розбудовується, щоб «розвантажитися», а отож і вдосконалитися.
А дерева? Якщо дуже хотіти, їх можна посадити на толоці всім селом. Але й на це є загальноприйняті вимоги, які не дозволяють озеленення території без її благоустрою (вивезення сміття, укладення бруківки тощо). «То чи варто бігти попереду воза?» – запитала Тетяна Панасюк.
Андрій Розтока відрекомендував Василя Туриашвілі людиною, яка все робить, дотримуючись закону. Людмила Марадевич закликала людей чути одні одних для спільного блага, Оксана Камоцька – іти з проблемами спершу в сільську раду і вирішувати їх так, як це є в доброзичливій і розумній громаді. Без галасу та сварок, а не на кшталт «все, що робиться, – не так», а Тетяна Панасюк просила не робити ворогами села людей, які хочуть прийняти конструктивне рішення, а спершу в сільраді ознайомитися з проєктом, який надав Василь Туриашвілі.

Як резюме чулися слова Тараса Щерблюка: «Зруйнувати, заборонити, заперечити завжди легше, ніж збудувати, зрозуміти, підтримати. Це позитивно, що Звиняче є активним селом. Було б добре дати можливість «Астрі» працювати. Зрештою, її можна контролювати. Рішення приймати вам».
«Зруйнувати, заборонити, заперечити завжди легше, ніж збудувати, зрозуміти, підтримати».
Відтак стали обирати лічильну комісію, щоб голосувати. Доки виконували цю процедуру, багато хто вийшов із залу. Мовляв, покричали, а тепер я – не я, і хата не моя. Отож зі ста осіб, які зареєструвалися, 27 проголосували за резолюцію підтримати проєкт «Детальний план території для реконструкції, будівництва та обслуговування птахоферми площею 6,2708 га по вулиці Козацькій в селі Звиняче Горохівського району, Волинської області», 24 – проти. Для певності підняли руки вдруге, але тоді кількість «проти» зменшилася на сім голосів.

Ті, хто не голосували, але зареєструвалися, мали поставити своє «за» у списках протягом двох тижнів, а ті, хто не підтримує проєкту, зобов’язані ще й письмово аргументувати своє рішення. Лише тоді ухвала буде оприлюдена.
Леся ВЛАШИНЕЦЬ.
