Жашковичівські артисти показували у столиці, як «козу водити» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.10 € 30.58
Жашковичівські артисти показували у столиці, як «козу водити»

Наші колядники – в Національному музеї народної архітектури та побуту України в столиці

сайт Павлівської ОТГ

Жашковичівські артисти показували у столиці, як «козу водити»

Припало всім до вподоби й вертепне дійство, характерне саме для Іваничівщини

Народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Берегиня» (керівник Наталія Мельничук) будинку культури села Жашковичі, що на Іваничівщині, відомий далеко за межами району й навіть області. Їхні самобутні виступи на багатьох сценах не раз тішили глядачів прекрасним співом, неабияким артистизмом та колоритом. Пісня та любов до чарівного світу мистецтва об’єднала різних за віком та професією чоловіків та жінок.

В ці різдвяні дні, на запрошення, жашковичівські митці побували у столиці, відвідавши святкове дійство «Різдвяна Феєрія», що відбувалося в Національному музеї народної архітектури та побуту України. Тут вони не лише ознайомилися із архітектурою та побутом наших предків, а й мали можливість порадувати відвідувачам своїм виступом. Зокрема, схвальними оплесками вітали обряд «Водіння кози» у виконанні волинян.

Вони зуміли правдиво відтворити на сцені цей давній звичай українського народу. Головні персонажі Марія Мельничук (Коза), Світлана Зінчук (Дід), Олена Соломенюк (Лікар), Оксана Патер (Циганка), Віталій Парфенюк (Звіздар) досить майстерно зіграли свої ролі. Учасники фольклорного колективу Вікторія Данилюк, Ольга Богун, Валентина Патер, Марія Матвіюк, Антоніна Філюшко, Євгенія Мазурок, Надія Ковальчук та Ганна Міцюк зворушливо виконували старовинні колядки та віншували глядачів.

Припало всім до вподоби й вертепне дійство, характерне саме для Іваничівщини.

Припало всім до вподоби й вертепне дійство, характерне саме для Іваничівщини.

Варто відзначити, що поїздка була організована за сприяння Павлівського сільського голови Андрія Сапожника. Самодіяльні артисти щиро подякували також в. о. старости села Жашковичі Галині Власюк, головному спеціалісту гуманітарного відділу з питань культури Павлівської ОТГ Олені Шумик та колишньому керівнику «Берегині» Ларисі Шемчук.

 

Роксолана Вишневич