Вперше за 10 років у польському селі, де постійно народжувалися лише дівчатка, на світ з'явився хлопчик. Влада пообіцяла премію батькам - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.34 € 33.49
Вперше за 10 років у польському селі, де постійно народжувалися лише дівчатка, на світ з'явився хлопчик. Влада пообіцяла премію батькам

У селі велике свято: нарешті побільшає корінних мужчин.

Фото pixabay.com.

Вперше за 10 років у польському селі, де постійно народжувалися лише дівчатка, на світ з'явився хлопчик. Влада пообіцяла премію батькам

2 травня 2020 року в селищі Мейсце-Оджанське в Польщі народився хлопчик. Це перший випадок за десятиліття. Демографи не розуміють причини, з якої на світ у цьому населеному пункті з'являлися тільки дівчатка

Увечері 2 травня в польському селищі Мейсце-Оджанське, розташованому біля кордону із Чехією, народився хлопчик, якого назвали Бартек. Пересічна подія для будь-якого населеного пункту стала справжнім святом у цьому селищі, де протягом 10 років народжувалися виключно дівчатка. Про це інформує сайт «Гордон».

Населення Мейсце-Оджанське становить трохи більше ніж 300 осіб. За десятиліття в селищі з'явилося на світ 13 немовлят жіночої статі і жодного – чоловічої. Глава гміни Раймунд Фришко оголосив на Radio Kielce, що, коли умови карантину дадуть можливість, він відвідає малюка, для якого земляки готують подарунки.

TVN24 нагадує, що про незвичайний феномен писали провідні ЗМІ світу. Через переважання жіночого населення в місцеву добровільну пожежну команду стали набирати дівчат.

За місяць до народження Бартека в одній із родин народилася третя дитина – третя дівчинка. Її батько сказав, що «продовжить спроби», повідомив телеканалу глава пожежної команди Томаш Голаш.

Професорка демографії з Варшави Ірена Котовська сказала газеті Wiadomości, що раціональних пояснень цьому феномену немає. Природна пропорція така: на 500 дівчаток має народжуватися 507 хлопчиків.

Професорка демографії з Варшави Ірена Котовська сказала газеті Wiadomości, що раціональних пояснень цьому феномену немає. Природна пропорція така: на 500 дівчаток має народжуватися 507 хлопчиків. Професорка припустила, що причини треба шукати в етнічному складі жителів Мейсце-Оджанське і в умовах довкілля.