На Волині запаси вологи на полях прийшли до норми - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.25 € 32.89
На Волині запаси вологи на полях прийшли до норми

Зволоження ґрунту під озимими культурами на Волині переважно оптимальне.

Фото agronews.ua.

На Волині запаси вологи на полях прийшли до норми

На початок другої декади травня запаси продуктивної вологи під озимими культурами в орному шарі ґрунту в західних, північних, на більшості площ центральних і на окремих площах східних та південних областей були оптимальними (21-40 мм)

На деяких площах західних, північних, окремих площах центральних областей внаслідок сильних дощів зазначалося перезволоження орного шару грунту. На більшості площ південних і східних, окремих площах центральних областей вологозапаси залишалися недостатніми (11-19 мм) і місцями незадовільними (менше 10 мм продуктивної вологи). Про це повідомляє Відділ агрометеорології Центру аналізу, прогнозування гідрометеорологічних умов і забезпечення Українського Гідрометцентру, пише agronews.ua.

Зволоження метрового шару ґрунту під озимими культурами на переважній частині західних і північних областей були оптимальними (121-180 мм і більше), іноді надмірними. 

На багатьох площах східних, Дніпропетровській, Кіровоградській, окремих площах Рівненської та Волинської областей вологозабезпечення було задовільним – 86-119 мм.

На багатьох площах східних, Дніпропетровській, Кіровоградській, окремих площах Рівненської та Волинської областей вологозабезпечення було задовільним – 86-119 мм, на окремих площах південних, Київської, Черкаської, Харківської та Луганської областей вміст вологи не перевищувало 53-76 мм, місцями в Одеській, Миколаївській, Херсонській і Запорізькій областях в грунті містилося 22-50 мм продуктивної вологи.


Під ярими культурами у нас також достатньо вологи.
 

Вологозабезпечення орного шару грунту під озимим ріпаком на більшості площ південних і окремих площах центральних областей було недостатнім (від 4 до 11 мм). На інших площах запаси продуктивної вологи були достатніми і оптимальними – 25-34 мм.

У метровому шарі грунту містилося 134-141 мм, на окремих площах південних і центральних областей – від 58 до 72 мм, місцями на Херсонщині та півдні Дніпропетровщини – 8-33 мм продуктивної вологи.