Місцева влада не має права послаблювати карантин, – міністр охорони здоров’я Степанов (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.20 € 34.15
Місцева влада не має права послаблювати карантин, – міністр охорони здоров’я Степанов (Відео)

Відповідальність за дотримання встановлених обмежень лежить на органах місцевої влади та на контролюючих органах, нагадав Степанов.

Фото з фейсбук-сторінки МОЗу.

Місцева влада не має права послаблювати карантин, – міністр охорони здоров’я Степанов (Відео)

Це, по суті, відповідь Тернополю й Луцьку, які обурились рішенням Києва ввести на території цих міст жорсткіші обмеження

Органи місцевої влади не можуть пом'якшувати карантинні обмеження, встановлені урядом, хіба лише посилювати.

Про це заявив на брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Відповідальність за дотримання встановлених обмежень лежить на органах місцевої влади та на контролюючих органах, таких, як Держпродспоживслужба, Національна поліція, Нацгвардія, Державна прикордонна служба.

Згідно з чинним законодавством України, умови карантину визначає уряд.

«В жодному разі законодавство не передбачає, що місцеві органи можуть пом’якшувати карантинні обмеження».

«Вони прописані у відповідній постанові уряду, – нагадав Степанов (на відео з 17:40 хв.). – А вже на території області або регіону місцева влада може тільки посилювати ті чи ніші обмеження, якщо вона вважає за потрібне. Але в жодному разі законодавство не передбачає, що місцеві органи можуть пом’якшувати карантинні обмеження».

Степанов нагадав загальні умови карантину, які діють на території всієї країни: масковий режим, дотримання соціальної дистанції, використання антисептиків.

Нагадаємо, 31 липня комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) розділила Україну на 4 карантинні зони залежно від рівня захворюваності на COVID-19. Луцьк потрапив у «червону» зону. Згідно з новими правилами, в місті мають зупинити громадський транспорт, закрити ТРЦ, кафе і ресторани, а також заборонити відвідування навчальних закладів.

Радник мера Луцька Ігор Поліщук заявив, що всупереч розпорядженню центральної влади Луцька міська рада не зупинятиме громадський транспорт і не закриватиме кафе і ресторани міста, яке потрапило в «червону» зону.

Міськрада Тернополя заявила, що підприємства й організації міста з понеділка, всупереч карантинним обмеженням, працюватимуть у звичайному режимі. Депутати міськради зберуться на позачергове засідання, на якому обговорять законність рішення центральної влади віднести місто до «червоної» карантинної зони.

Тим часом міністр охорони здоров’я Максим Степанов пов'язує відмову луцької влади від жорсткого карантину з виборами. Мовляв, місцева влада знає, що люди проти карантинних обмежень, і вона їм підігрує. 

Голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко у зверненні до волинян заявив: «Приймаючи рішення про продовження карантину та встановлюючи правила його дії, уряд шукає баланс між карантинними заходами і забезпеченням комфортного життя громадян. Однак ці рішення не матимуть результатів, якщо ми будемо ігнорувати рекомендовані вимоги».

Уже в неділю, 2 серпня, поліція попереджає перевізників про те, щоб не виходили завтра у рейси, бо одразу почнуть складати протоколи й направляти їх в суд для накладення штрафу.