Курси НБУ $ 36.57 € 37.59
Потомственний митник придбав ділянку у центрі Луцька, де згоріла стара хата

Про пожежу повідомляли всі ЗМІ Волині.

Фото з сайту 12 каналу.

Потомственний митник придбав ділянку у центрі Луцька, де згоріла стара хата

Сьогодні там паркують авто, що буде завтра – ніхто не знає

Сумнозвісну ділянку на вулиці Богдана Хмельницького, поблизу Луцької міської ради, де торік горіли залишки приватного будинку, придбав колишній митник Олег Євтушок. Станом на 12 серпня 2020-го на ділянці встановлена огорожа, в’їзд перекритий шлагбаумом. Дані про нового власника нерухомості Центр журналістських розслідувань «Сила правди» відшукав у відкритих державних реєстрах.

Багато років на вулиці Богдана Хмельницького, 28, поблизу Луцької міської ради, стояв покинутий будинок. Лучани і гості міста часто скаржились на розвалюху, де ще й ночували безхатьки. Влада розводила руками – це приватна власність. Майже рік тому, у вересні, посеред білого дня хата загорілася. Серед версій займання був і підпал, адже місце дуже привабливе для інвестицій.

Журналісти «12 каналу» відшукали власника пошкодженого майна і запитали, чи надходили йому пропозиції продати ділянку. На це Олександр Олійник відповів так: «Комерційна таємниця, назвем так. Сталася ситуація, постраждали люди, сусіди, є купа проблем. Не маю бажання це все коментувати».

У коментарі журналістам ріелторка Лариса Мосійчук сказала, що ділянка на вулиці Богдана Хмельницького площею близько 6 сотих може коштувати від 120 до 150 тисяч доларів.

Після того, як згарище розібрали, на ділянці почали паркувати автомобілі, адже поблизу – багато магазинів, міська рада.

У червні 2020-го сусіди забили на сполох через початок будівельних робіт. Люди тривожились через те, що з ними ніхто не узгоджував проєктів і планів будівництва.

Нині на Богдана Хмельницького, 28 вже встановлена металева огорожа, в’їзд на територію обмежено.

В управлінні містобудування та архітектури Луцької міської ради не знають, що планують спорудити за цією адресою.  

В управлінні містобудування та архітектури Луцької міської ради не знають, що планують спорудити за цією адресою. 

«Востаннє ми погоджували містобудівні умови за цією адресою у 2010-му під адмінприміщення. Зараз ці містобудівні умови вже не дійсні. Жодних містобудівних умов останнім часом ми не видавали. До нас поки ніхто не звертався», – зазначила начальниця відділу генерального плану Антоніна Лохманова.

Згідно з інформацією з Публічної кадастрової карти та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ділянку у червні цього року придбав Олег Євтушок. Ще у 2019-ому він обіймав посаду головного державного інспектора відділу технічних систем митного контролю та зв’язку управління матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Волинської митниці.

У червні цього року Олег Євтушок зареєструвався підприємцем з основним видом економічної діяльності «надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна».

Олег Євтушок – митник в другому поколінні. Його батько Петро Євтушок був одним з перших очільників Волинської митниці, працював на різних посадах у структурі до 2019-го року. Туди влаштувалися і його син з дочкою. Він також відомий тим, що, викриваючи корупційні схеми своїх колишніх колег за посередництвом телеканалів «Аверс» та «1+1», зажив слави митника-правдоруба. 

Статки родини Євтушків, щодо яких виникає чимало питань, вже потрапляли в поле зору журналістів. Про них Центр журналістських розслідувань «Сила правди» писав у 2018 році.

За даними Волинської митниці, впродовж 2014-2017 років Олегові Євтушку нарахували близько 339 тисяч гривень зарплати.
За даними Волинської митниці, впродовж 2014-2017 років Олегові Євтушку нарахували близько 339 тисяч гривень зарплати.

 Згідно з деклараціями про майно і доходи, у 2018-му Олег Євтушок за основним місцем роботи заробив 176 699 гривень, а в 2019-му ще менше – 109 тисяч гривень. Таким чином, впродовж 2014-2019 років митнику нарахували близько 625 тисяч гривень зарплати, що еквівалентно близько 25 тисячам доларів США. 

Крім того, протягом 2018-2019 років у Олега Євтушка, якщо вірити декларації, не було жодних заощаджень на рахунках у банках або ж у готівці. 

«Сила правди» сконтактувала з колишнім власником ділянки, підприємцем Олександром Олійником. На запитання про те, чи може він назвати суму коштів, за яку продав землю, він відповів, що це комерційна таємниця. 

«Журналісти просто хотіли уваги», – прокоментував озвучену раніше у ЗМІ ймовірну вартість ділянки у 120-150 тисяч доларів співрозмовник. 

 
Telegram Channel