Курси НБУ $ 41.85 € 49.06

20 ХВИЛИН, ЯКІ ВРЯТУЮТЬ ВІД БОЛЮ В СПИНІ

Лікування захворювань хребта і пов’язаних з ним недуг вимагає терпіння, старання і щоденної праці над собою...

Лікування захворювань хребта і пов’язаних з ним недуг вимагає терпіння, старання і щоденної праці над собою.

Сотні відгуків надійшло до редакції після публікації “До Касьяна їхати не обов’язково”. Люди розповідали про свої біди, тривале і часто безрезультатне лікування, просили поради фахівців. Відчувалося, що газета зачепила найболючішу тему для читачів. Для багатьох хворих зі “стажем”, змордованих болем у спині, будь-яка інформація про ті чи інші методи лікування — як рятівна соломинка. Хочеться чуда, раптового зцілення, якнайшвидшого повернення до активного повноцінного життя, хоча, на жаль, так не завжди буває. А одна з читачок поцікавилася:
– Чула, що хребет лікують заняттями на якійсь спеціальній дошці. Я вже й купила б її, і тренувалася б, якби була впевнена, що допоможе. Розізнайте і напишіть у газеті, чи всім таке лікування підходить, як швидко дає ефект?
Йшлося, як з’ясували, про “профілактор Євмінова”. Згадала, що бачила цю незвичайну дошку серед тренажерів в оздоровчому центрі Юмейго-терапії, що на проспекті Волі в Луцьку. Вирішила поспілкуватися з тими, хто випробував уже цей метод лікування.
Методист Мирослав Карпович, представник Київського вертебро-оздоровчого центру Євмінова у Луцьку, з готовністю дав “координати” лучан, які постійно займаються на “профілакторі Євмінова”, з вигляду зовсім не складному пристрої. За його словами, весь секрет лікування у правильному застосуванні методики Євмінова. Для кожного хворого, після консультації з лікарем, підбирається індивідуальний комплекс вправ залежно від його стану, патології. Тривалість курсу лікування теж різна – від двох до 12 місяців. А часу для занять вимагається зовсім небагато — 10—20 хвилин на день. Методист навчає, як правильно виконувати вправи, як встановити “профілактор” вдома.
Того дня Мирослав Карпович мав повторне заняття з пацієнтом, який місяць тому розпочав опановувати вправи. Одинадцятикласник Юрій Симчук приїхав із села Шельвів Локачинського району. У нього — важка форма сколіозу.
Наша довідка: майже 90 відсотків школярів мають порушення постави, з них у 20 відсотків діагностують сколіоз — викривлення хребта. Важкі форми сколіозу призводять до деформації грудної клітки і захворювань внутрішніх органів, а також до руйнування хребта, міжхребцевих дисків з утворенням гриж. Про викривлення хребта у дитини свідчать асиметрія і “криловидність” лопаток, опущення одного плеча, м’язовий валок вздовж хребта з одного боку спини, сутулість, неоднакова довжина ніг.
– Діагноз “сколіоз” мені поставили ще у третьому класі. Де тільки не лікувався, не допомогло. Віддавали мене у Сокальську школу-інтернат для дітей, хворих на сколіоз. Їздив на консультацію до столичного професора. Лікарі нічим не змогли зарадити. Тепер взявся лікуватися за методикою Євмінова, придбали тренажер. Можливо, доведеться займатися навіть кілька років, але я цього не боюсь, для мене ці вправи не є складними,— ділився Юрко, симпатичний і спортивний з вигляду хлопець.
Він розуміє: якщо захворювання розвивалося роками, то не можна сподіватися, що вилікувати його вдасться за один сеанс навіть у найкращого лікаря. Необхідно запастись терпінням, ентузіазмом і силою волі.
Лікар-реабілітолог Марія Трикуш з оздоровчого центру “Сана” розповідала, що “профілактор” допоміг її синові, який мав грудний сколіоз. Було й кілька дорослих пацієнтів, яким вдалося швидко здолати загострення при радикулітах, остеохондрозі. Марія Іванівна каже, що бажаючих займатися на тренажері Євмінова є чимало, тому ведуть попередній запис. Адже це корисно і людям із здоровим хребтом. Є комплекси вправ для тих, хто бажає підрости, є програми для зняття втоми, корекції фігури. Результат залежить від чіткого дотримання настанов інструктора, тому лікар тісно співпрацює з методистом центру Євмінова Мирославом Карповичем, який кожному підбирає комплекс вправ.
– Я проходив підготовку в Києві. Сам колись мав проблеми із хребтом. Тепер про них вже забув. А вправи на “профілакторі Євмінова” продовжую робити, це увійшло в звичку. Кожного ранку ми чистимо зуби, так само треба викроювати час для відновлення хребта. Кілька хвилин занять — і ви уникнете багатьох серйозних проблем, наприклад, остеохондрозу,— переконував Мирослав Прохорович.
Наша довідка: від остеохондрозу в Україні страждає до 75 відсотків дорослих. Розпізнати недугу в початковій стадії можна за такими ознаками: у вас після 20-, 30-хвилинного сидіння затерпає поперек, хочеться потягнутися; вранці встаєте з почуттям скутості у хребті; відчуваєте напруження м’язів у попереку і в комірцевій ділянці; періодично німіють кінчики пальців, з’являються “мурашки” на тілі чи “мушки” перед очима; відчуваєте “летючий” біль у колінах, ліктях, шиї, животі, голові, що сам минає; виникають “простріли” в м’язах при різких рухах.
Хтось скаже, що лише заможним і “крутим” по кишені влаштовувати вдома тренажерні зали, купувати абонементи в оздоровчі центри. Насправді ж турбота про власне здоров’я не завжди залежить від товщини гаманця.
– У мене для “профілактора” знайшлося місце у двокімнатній квартирі. Робить на ньому вправи син, часом і чоловік. А для мене ця дошка — порятунок, бо маю міжхребцеву грижу. Як тільки придбала, то шкодувала, що вона вузенька, а то я б і спала на ній. Це тільки з вигляду простий пристрій, а дошка насправді має спеціальну конструкцію. Знаю різні комплекси вправ. При загостренні є комплекс “швидка допомога”, коли знімається біль. А так щоденно займаюся по 10 хвилин вранці й увечері. Знаєте, для мене цей “профілактор”, як протез для безногої людини, — зізналася лучанка Лариса Кузьменко, працівниця заводу “Мотор”.
Загалом же усі, з ким довелося розмовляти, хто знає, що таке захворювання хребта не з чужих слів, радили не чекати, поки вдарить грім, а подбати про те, щоб попередити біду.
Telegram Channel