Курси НБУ $ 36.57 € 37.17
Польські політики віддали шану українцям, які рятували їхніх співвітчизників у роки війни на Волині

Як відомо, в Україні та Польщі різні погляди на події 1943-1945 років на Волині та у Східній Галичині.

Фото ukrinform.ua.

Польські політики віддали шану українцям, які рятували їхніх співвітчизників у роки війни на Волині

Участь в церемонії взяли, зокрема, лідер владної партії «Право і Справедливість» Ярослав Качинський, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак, голова Інституту національної пам’яті РП Ярослав Шарек

У місті Торунь на півночі Польщі відкрили меморіальні дошки з прізвищами 300 українців, які ціною власного життя врятували поляків в роки війни під час трагічних подій на Волині. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на PAP.

Лідер владної партії «Право і Справедливість» Ярослав Качинський зазначив, що вшанування цих простих людей є «обов’язком поляків».

Качинський зазначив, що вшанування цих простих людей є «обов’язком поляків». За його словами, події 1943-1945 років на Волині були жахливим злочином, який не можна забувати.

«Про це треба пам’ятати не заради минулого, не заради ненависті, а заради майбутнього», - переконаний політик.

Голова ІНП Шарек висловив сподівання, що у справі Волинської трагедії «настане час польсько-українського порозуміння», і в Україні також ставитимуть такі пам’ятники.

Як відомо, в Україні та Польщі різні погляди на події 1943-1945 років на Волині та у Східній Галичині. Сейм Польщі назвав Волинську трагедію «геноцидом польського народу«, українські історики це заперечують.

Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення виключно на ОУН і УПА, а більшість їхніх українських колег переконані, що у цих злочинах винні обидві сторони. За оцінками польських науковців, унаслідок етнічних чисток загинуло понад 100 тис. поляків і 5-10 тис. українців. Натомість у нашій країні говорять про кількадесят тисяч загиблих поляків та до 20 тисяч українців.

11 липня у Польщі Національний день пам’яті польських жертв геноциду, «вчиненого українськими націоналістами», на Волині в 1943-1944 роках.

Telegram Channel